(ФОТО) Трагедијата на македонскиот автобус е најголема катастрофа во Европа последните 10. години

Денешната автобуска несреќа во Бугарија во која загинаа 46. лица е најтешката автобуска катастрофа во Европа во последните 10. години.
Така коментираат од агенцијата АФП, за трагедијата која се случила рано утрово на територија на Бугарија на автобус со македонска регистрација.


Коментирајќи ги трагичните детали околу инцидентот агенцијата истакнала дека ова е најголемата несреќа со автобуси во Европа од кои оваа е со најмногу жртви.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Годишен концерт на Културно уметничкото друштво Таше Милошевски

Во Спортската сала во Ресен, вечерва, со почеток во 19:00 часот ќе може да уживате …