Tag Archives: несреќа

(ВИДЕО) Ниту смачкан покрив не може да го запре возачот на најсилниот Голф

НАЈМОЌНИОТ Golf и неговиот возач се незапирливи. На социјалните мрежи за рекордно време се прошири кратко видео од улиците на Барселона. Виралното видео прикажува релативно обичен автомобил, VW Golf, на исто толку обично место, на улиците на Барселона, но сепак е доволно интересно и посебно за да предизвика огромен интерес. …

Повеќе »

„Вчера добив уште еден отказ, тоа ме чинеше години од мојот живот“: Алек Болдвин за животот по несреќата на снимањето

Алек Болдвин раскажал што се’ се случувало после несреќата Актерот и режисер Алек Болдвин во своето последно интервју за Си-Ен-Ен раскажал колку во животот го чинела несреќата на снимањето на филмот „Rust“, ​​а за смртта на Халина Хачинс обвинил две лица. Соочувајќи се со тужба од семејството на Халина Хачинс, …

Повеќе »

(ФОТО) Несреќа во пресрет на свадбената прослава на Бен Афлек и Џенифер Лопез

Џенифер Лопез и Бен Афлек викендов ќе имаат свадбена веселба, а непосредно пред пробната вечера се случила мала несреќа. Пред речиси еден месец Џенифер Лопез и Бен Афлек се заколнаа на својата вечна љубов во Лас Вегас, а сега одлучија да направат свадбена веселба за своите најблиски која ќе трае …

Повеќе »

(ФОТО) ЗАПОЧНАЛО СУДЕЊЕТО – Скандал во САД: Полицајците споделиле фотографии од посмртните останки на Брајант и се смееле

Во Окружниот суд во Лос Анџелес започна судскиот процес по тужбата поднесена од Ванеса Брајант против локалната полиција за повреда на приватноста и невнимание поради објавување фотографии од местото на несреќата во која нејзиниот сопруг и легендарниот кошаркар Коби Брајант и ќерката Џијана (13) починаа во 2020. година. Адвокатот што …

Повеќе »

(ФОТО) Позната американската актерка доживеала несреќа – се наоѓа во критична состојба

Холивудската актерка Ен Хеч доживеа тешка сообраќајна несреќа во Лос Анџелес откако со својот автомобил „се забила“ во куќа. Според TMZ, актерката прво удрила со својот автомобил во гаражата на станбениот комплекс. Сведоците наводно се обиделе да ја извлечат од автомобилот, но таа брзо се оддалечила. Набргу потоа таа повторно …

Повеќе »

(ФОТО) Сестрата на младото богато момче кое беше искасапено од пропелер на хеликоптер: „Грците шират лаги, тој внимаваше“

Сестрата на британскиот тинејџер Џек Фентон, кој загина откако беше искасапен од хеликоптер во Грција, возврати на тврдењата дека нејзиниот брат несовесно ги прекршил безбедносните прописи и ја предизвикал сопствената смрт. British man, 22, killed instantly after being struck by high-speed rotor blade of a Bell 407 helicopter. Jack Fenton …

Повеќе »

Да ја покажеме нашата ХУМАНОСТ и телефонски да донираме за младиот Јани Иванов кој се бори за живот!

Да ја покажеме нашата ХУМАНОСТ и телефонски да донираме за младиот Јани Иванов кој се бори за живот!Борбата за младиот Јани Иванов кому одморот во Грција му се претворил во пекол продолжува – воведени се и телефонски броеви преку Телеком и А1 преку кои може да се помогне… Драги хумани …

Повеќе »

(ФОТО) ОВА МОМЧЕ ЗАГИНАЛО ВО ГРЦИЈА! Младиот богаташ сакал да направи селфи пред хеликоптер, па останал „сомелен“

Турист загинал во Грција по страшна хеликоптерска несреќа! Богат турист од Англија Џек Фентон (22) трагично загинал во Грција кога бил искасапен од пропелерите на хеликоптер. Несреќата се случила во понеделникот попладне, а младиот човек со својата сестра и уште двајца туристи пристигнал со приватен лет кој го платиле неговите …

Повеќе »

(ФОТО) Не е „Ламборџини“ за секого! Барем не во Скопје!

Несекојдневна глетка во центарот на Скопје. Иако на социјалните мрежи се коментира дека луксузно возило марка „Ламборџини“ се расипало на сред булевар кај ТЦ Мавровка во близина на судовите, сепак вистината е дека учествувало во сообраќајна несреќа. Од МВР за Курир велат дека кај нив сообраќајната несреќа била пријавена околу …

Повеќе »