(ВИДЕО) 28. милиони прегледи: Девојчето кое секој ден ги чека своите сестри од училиште станало хит

Има ли нешто поубаво од сестринската љубов? Тиктокерка и мајка на три девојчиња, Робин Витсет, редовно објавува видеа од своето семејство на својот профил, а едно посебно ги воодушеви сите корисници на оваа социјална мрежа.
Имено, таа ја снимила својата најмала ќерка како секој ден стои во дворот и ги чекала сестрите да се вратат од училиште. Штом се појави училишниот автобус, таа ги раширува рацете, нетрпеливо скока, а потоа со насмевка трча кон сестрите.

@robinwhitsett #sad #sadvideo #growingup #gettingold #momof3 #toddlermom #loxley #waitingforsister #sisterlove #sisterhood #cutekids #siblings #siblinglove #familylove #siblinggoals #sistergoals ♬ original sound – Robin Whitsett


Нејзината ќерка, како што објаснува во видеото, тоа го прави уште од бебе, а „традицијата“ продолжува и денес. Видеото стана вирално за рекордно време, а моментално има дури 28,7 милиони прегледи.
„Ова е убава, вистинска сестринска љубов“, „Нема ништо поубаво од тоа да се види како сестрите се сакаат вака“, „Ова е најубавото нешто што сум го видел на интернет“, се само дел од коментарите на воодушевените тиктокери.

Фото: Принтскрин/TikTok


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Годишен концерт на Културно уметничкото друштво Таше Милошевски

Во Спортската сала во Ресен, вечерва, со почеток во 19:00 часот ќе може да уживате …