(ВИДЕО) Браво за Симон Трпчески, убаво е да се види како сите на детската Евровизија го играат македонското оро „Правото”

Макединската делегација во Ереван привлекува се повеќе внимание.
На два дена пред одржување на „Јуниор Евросонг“, Симон Трпчески го привлекол уште повеќе вниманието на јавноста бидејќи заедно со Лара, Ирина и Јован го заиграл „Правото“, македонското оро (два чекора напред, еден назад)…


Вклучувањето на нашиот познат пијанист во претставувањето на македонската делегација уште повеќе го привлекло вниманието на присутните кои се фатиле на македонското оро…

Форо: Принтскрин/Facebook


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) СОБРАЛА КОМПЛИМЕНТИ – Шерон Стоун во долна облека ја пресоздала легендарната сцена од „Сурови страсти“

Шерон Стоун ја пресоздала својата легендарна сцена од филмот „Сурови страсти“ облечена во долна облека …