ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ВРЕМЕН СООБРАЌАЕН РЕЖИМ НА УЛИЦА ДАМЕ ГРУЕВ ЗА ДЕН 10.12.2022г.

Ве известуваме дека утре /сабота/ на 10.12.2022год. од 8.00 часот до 15.00 часот екипите на ЈП Улици и патишта Скопје, продолжуваат со активностите за реконструкција на коловозната површина, односно асфалтирање на улицата Даме Груев на потегот од раскрсница со улица Македонија до улица 11ти Октомври.
Поради изведба на градежните активности на овој потег ќе бидат затворени двете коловозни ленти и обележани со соодветна сигнализација.

ЈП УЛИЦИ И ПАТИШТА СКОПЈЕ


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) СОБРАЛА КОМПЛИМЕНТИ – Шерон Стоун во долна облека ја пресоздала легендарната сцена од „Сурови страсти“

Шерон Стоун ја пресоздала својата легендарна сцена од филмот „Сурови страсти“ облечена во долна облека …