Tag Archives: училиште

(ВИДЕО) Најдрастична трансформација досега: Ослабела 30 килограми, луѓето не веруваат дека тоа е истата личност

Лив Ралф (25) стана вирална на TikTok откако ја сподели нејзината неверојатна трансформација и – многумина одбиваат да веруваат дека тоа е истата личност. Лив добила голем број следбеници на оваа мрежа благодарение на нејзините искрени објави за животот. Рекла дека за време на училиште многу ја малтретирале поради изгледот …

Повеќе »

(ВИДЕО) 28. милиони прегледи: Девојчето кое секој ден ги чека своите сестри од училиште станало хит

Има ли нешто поубаво од сестринската љубов? Тиктокерка и мајка на три девојчиња, Робин Витсет, редовно објавува видеа од своето семејство на својот профил, а едно посебно ги воодушеви сите корисници на оваа социјална мрежа. Имено, таа ја снимила својата најмала ќерка како секој ден стои во дворот и ги …

Повеќе »

Парис Хилтон собрала храброст да проговори: „Бев сексуално злоставувана“

Парис Хилтон тврди дека била сексуално злоставувана кога имала 16. години. Таа изјавила дека вработените во училиштето Provo Canjon насилно вршеле прегледи на грлото на матката. „Ова се случи околу три или четири часот по полноќ. Ме носеа мене и другите девојки во соба каде што правеа прегледи“, рекла таа. …

Повеќе »

Снимката на која мајка си ја влече ќерката по улица до училиште ги оставила сите без зборови

Од почетокот на септември на социјалната мрежа Твитер кружат видеа од мајки и татковци кои веќе не знаат како да ги принудуваат децата да одат на училиште, но еден „принуден“ начин на одведување на дете на училиште станува се почест. На видеото објавено на споменатата мрежа, мајката ја „носи“ својата …

Повеќе »

(ВИДЕО) РОДИТЕЛИТЕ ЛУТИ – Училиштето им забранило на момчињата да носат шорцеви ако им е жешко можат да носат здолништа

Родителите го осудиле новото училишно правило според кое момчињата можат да носат здолништа на топло време, но не и шорцеви. Родителите на учениците од основните училишта во Норфолк велат дека обидот да се разбуди „родово неутрален кодекс на облекување“ е лудост и дискриминаторски. Многу мајки и татковци побарале да се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Момче се вратило на училиште по една недела, малите пријатели трогателно го дочекале!

ЕДНА недела на мало дете може да му изгледа како цела вечност, а ова вирално видео го покажува тоа. Трогателното видео од момчето кое се враќа на училиште по една недела се појави на Reddit. Кога влегол во училницата, другарите веднаш станале и потрчале кон него и го гушнале и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тинејџерка ја спасила мајка си од сигурна смрт откако слушнала ЧУДНО РЧЕЊЕ

Девојчето и го спасило животот на мајка си Мелиса Дол, која тогаш имала 14. години, сфатила дека нешто не е во ред со нејзината мајка, откако слушнала дека нејзината мајка за чудо ‘рчи. Тинејџерката заспала во креветот на нејзината мајка, а потоа се разбудила во моментот кога почнале проблемите на …

Повеќе »

(ФОТО) „Ме понижуваа поради големите гради, посебно жените!“

Манекенката од Велика Британија, Емили Хоторн (20), тврди дека доживеала страшен напад на паника, бидејќи нејзините следбеници ја навредувале во коментарите под објавата во која промовирала еден ресторан. View this post on Instagram A post shared by EMILLY HAWTHORNE (@emillyhawthorne) На фотографијата, Емили носи фустан со длабоко деколте, па нејзиното …

Повеќе »

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Директорка во Америка ја повикала мајката на училиште и пред неа ја истепала нејзината ќерка!

ШОКАНТНО видео во кое Мелиса Картер, директорка на основно училиште во Клевистон, тепа шестгодишно девојче со дрвена даска по задникот ја вознемири јавноста. Според мајката на девојчето, директорката ја поканила на разговор во училиштето, а потоа пред неа ја казнила нејзината ќерка. „Таа ја удираше со толку многу омраза, јас …

Повеќе »