Tag Archives: девојче

(ФОТО) НАЈДЕНИ НАПУШТЕНИ ДЕВОЈЧЕ (2) И ТРИМЕСЕЧНО БЕБЕ: Шокантно откритие на полиција во шумата, пораката го открива нивното потекло

Граничната полиција на Соединетите држави спасила две деца откако биле пронајдени во шума на брегот на реката Рио Гранде. Во вторникот, полицијата објави фотографија на Твитер од двегодишно девојче со ранец и тримесечно момче во корпа со ќебе како седат во грмушките. Во соопштението за печат, граничната полиција откри дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДЕВОЈЧЕ (2) ИМА РЕТКА БОЛЕСТ КОЈА СО ГОДИНИТЕ СЕ ВЛОШУВА: Ова слатко девојче ја мачи целото тело но најлошо и е со РАЦЕТЕ!

Приказната за малата Кори Рубен ги обиколи светските медиуми, а ова девојче дојде во центарот на интересот поради необичното нарушување со кое се роди. Имено, Кори боледува од лимфедем – неправилно функционирање на лимфниот систем, а понатаму оваа болест доведува до неверојатен оток и акумулација на течност во нозете, стомакот, …

Повеќе »

(ФОТО) ЕМОТИВНО – „ИМАМ ПОРАКА ЗА ВАС“: Семејството пронашло скриено ПИСМО на девојче (10), а нејзините зборови се шират по социјалните мрежи!

Откриената порака станала вирална на социјалните мрежи… Откако нејзините родители ја продале камп приколката, едно австралиско десетгодишно девојче им напишала слатко писмо на новите сопственици и го оставило во фиока до нејзиниот кревет заедно со прекрасна бела нараквица. Пронајденото писмо гласи: „Здраво, моето име е Попи и имам 10 години. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ова е единствената сочувана снимка од Ана Франк

Ана Франк беше девојче од еврејско потекло, која стана симбол на страдањата на еврејскиот народ во Втората светска војна по Втората светска војна. Нејзиниот дневник „Дневникот на Ана Франк“ е најпознатиот дневник на сите времиња. Продаден е во 30. милиони примероци и е преведен на повеќе од 70. јазици. Дневникот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Драма во плитко: Сара (11) се капела пред родителите а потоа покрај себе забележала АЈКУЛА!

Кога ја забележала, веднаш скокнала… Се’ се случило во еден момент. Единаесетгодишната Сара Ојстер си играла во плиткото на плажата Миртл, кога еден момент на невнимание можело да и го промени животот. Додека нејзината мајка ја снимаше како се обидува да сурфа, Сара одеднаш со неа забележала ајкула. За среќа, …

Повеќе »

(ФОТО) КОГА ИМАЛА 5 ГОДИНИ ГО ОСВОИЛА СВЕТОТ СО СВОЈАТА НЕСТВАРНА УБАВИНА: Како денес изгледа најубавата Нигеријка со сини очи?

Таа има и две постари сестри, Јоми и Јобу, кои исто така не заостануваат во убавината… Пред неколку години, преубаво девојче од Нигерија по име Јар Ијалана целосно го маѓепса светот со својата нереална убавина. Нејзиниот темен тен, големите сини очи и афро кадриците оставија половина свет без здив, кога …

Повеќе »

(ВИДЕО) Којот се обидел да нападне девојче – го избркал нејзиниот териер од само три килограми

На интернет се појавила снимка од надзорната камера на кое се гледа обид на којот да нападне девојче и нејзиното мало милениче, јоркширски териер. Двајцата оделе кон куќата кога ги нападнал еден којот и се упатил кон нив. Териерот не се поколебал и со лаење и ржење успеал да го …

Повеќе »

(ФОТО) Родители од Србија и организирале прослава на роденденот на ќерката – го минала во солзи!

ПРОСЛАВИТЕ го 12-от роденден на девојчето Дијана растажило многумина. Родителите подготвиле сè, поканиле 16 деца, но на крајот се појавија само три. „Од 16. деца, 13. го потврдија нивното пристигнување за роденденот. Дојдоа само 3. Тие, наводно, се пакувале за годишен одмор, им искрснало планинарење, а на некои им беше …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Новак Ѓоковиќ и’ на Вимблдон усреќи млада обожавателка подарувајќи и го „победничкиот“ рекет!

Новак Ѓоковиќ усреќи малечко девојче подарувајќи и го неговиот рекет по завршувањето на финалето на Вимблдон. Забележувајќи го малечкото девојче, Ѓоковиќ ја прочитал нејзината порака – транспарент и отрчал да и го даде рекетот. Познатиот тенисер кој е поознат по своето културно и одмерено однесување и вон теренот го направи …

Повеќе »