Tag Archives: автобус

(ВИДЕО) ШОК! ВЛЕГЛА ВО АВТОБУС ПА ЗАИГРАЛА ОКОЛУ ШИПКА! Девојката се врти, скока и спушта на подот, луѓето ја гледале во неверување!

Поранешната манекенка Шарлот Мекини станала хит на социјалните мрежи поради видеото од автобусот. Имено, Шарлот станала светска сензација кога се појавила во филмот „Чувари на плажата“ во 2017. година, а русокосата, која себеси се опишува како „бомба со големи гради“, сега играла околу шипка во автобус. Таа го објавила видеото …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дете за секунда ја избегнало смртта под тркалата на автобус во Земун

Српските медиуми стигнале до ексклузивно видео од сообраќајна несреќа во Земун, кога автобус на градскиот превозник влетал во парк во Земун. Автобусот на линија 45 влетал во паркот во улицата „Краишка“ во Земун денеска нешто по 13. часот. Најмалку две деца и четворица патници се повредени. Во несреќата се повредени …

Повеќе »

УШТЕ ИМА ЛУЃЕ – Возач нашол торба во автобусот и ја оставил во магацинот. А кога ја отвориле…

Жена во Ним, Франција, град на југот на земјата, сигурно била во голем шок кога дознала дека во момент на негрижа ставила торба со 40.000 евра во автобусот. Благодарение на чесноста на вработените во автобуската компанија, таа сега е повикана во полиција да и ги земе работите, напиша во понеделникот …

Повеќе »

ВО БЕЛГРАД СНИМИЛЕ ХАОС – Две девојки во автобус се степале, се влечеле по коса и врескале:„Бриши го бројот на мојот дечко!“

Патниците се заканиле дека ќе повикаат полиција, возачот се обидел да ги раздели, но ништо не ги спречило двете девојки физички да се пресметаат во автобусот. И’ сето тоа поради едно момче … Патниците на автобуската линија 23. во Белград вчера беа сведоци на необична глетка. Двете девојки врескале една …

Повеќе »

(ФОТО) Малку инспирација: Со бебе живеат во автобус кој е подобро уреден од многу куќи

Автобусот е прилично простран и секој агол е добро искористен. Има простор за дружење, кујна, бања и спална соба. Придружувани се од бернско планинско куче… Младиот пар од Австралија, кој има профил на Инстаграм наречен Big Little Life, редовно објавува фотографии од животот во реновиран училишен автобус. Кога го украсувале …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Цел свет го обиколил со велосипед а го убил автобус пред куќата

Спортистот кој возел велосипед низ целиот свет, преживеал пад од планина висока 500 метри во Индија, починал по несреќата што се случила во близина на неговата куќа на северот на Израел. Роеи Садан, попознат како „Јинји“, починал откако го удрил автобус на Јунајтед Турс додека возел велосипед. Тоа се случило …

Повеќе »

(ФОТО) Возач во Србија пуштил куче во автобус: Другиот ден го дочекало изненадување!

На Твитер се шири топла приказна од Србија. Еден возач на 7. февруари пуштил куче во автобус да се загрее. Следниот ден го дочекало изненадување. Кучето го чекало на истото место и заедно ги возеле патници на линијата Батајница – Нова Пазова. Патниците ги трогнал овој прекрасен гест на возачот, …

Повеќе »

(ВИДЕО) СПОДЕЛЕТЕ! Инцидент во автобус на ЈСП: „Ќе сечеме глави, во киселина ќе ве ставам, не знаете со кого си имате работа“

По социјалните мрежи масовно се споделува видео од немилата случка во автобус на ЈСП…И, молба е ова видео да се сподели со цел да се стави крај на овие немили случки…а сигурно и да се помогне во истрагата и идентификацијата на овие насилници. Факт е дека во цела држава е …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПАТНИК ПРЕТЕПАЛ КОНДУКТЕРКА БИДЕЈЌИ БАРАЛА ДА СТАВИ МАСКА: Дури и’ му позајмила една а тој ја нокаутирал!

Надзорните камери инсталирани во еден од автобусите во покраината Краснојарск, покажале дека патникот ја удрил кондуктерката во главата, бидејќи таа му рекла дека мора да носи заштитна маска. Човекот влегол во возилото, но немал маска, па кондуктерката му дала една. Сепак, се чини дека не му се допаднал целиот овој …

Повеќе »