(ФОТО) КАКОВ ШОК! Кралското семејство се огласи по повод роденденот на Меган Маркл! Интернет се вжештил од коментари – што ќе каже славеничката?!

Среќен роденден Меган!
Четириесеттиот роденден на Меган Маркл, кој привлече големо внимание поради фактот што таа и принцот Хари не се во најдобри односи со кралското семејство по серијата скандали, само што стана уште поинтересен.
Покрај многуте шпекулации за тоа дали, како што налага обичајот, кралицата Елизабета, војводата и војвотката од Кембриџ и принцот Чарлс и Камила ќе го честитаат роденденот на член на кралското семејство, што Меган се’ уште е (таа се’ уште ја користи титулата војвотка од Сасекс), сепак се случи.

Честитки од кралското семејство
Како што добар познавач на состојбите на дворот веќе коментираше по повод роденденот на Меган, ова беше очекувано од кралското семејство, во кое сите погледи беа вперени утрово.
Со ова, тие испратија порака дека не сакаат понатамошни раздори и конфликти и ја исполниле својата кралска должност со стил.
Пристигнаа честитки од сите три официјални кралски профили со соодветни фотографии на Меган.
Кејт и Вилијам закачија и балонче покрај пораката: „И посакуваме среќен роденден на војвотката од Сасекс!“


Истото го направија и на профилот на целото кралско семејство и на профилот на Чарлс и Камила.
Честитката од главниот профил има дури и колаж од фотографии со Меган, а во централното место е онаа со кралицата Елизабета.


Коментарите веќе се вжештија, бидејќи фановите на кралското семејство не веруваат дека честитките се искрени.
„Ова е таква фарса, нели после се што направи“.
„Го направија она што се очекуваше од нив, ништо повеќе“.
„Кого се обидуваат да измамат!”
„Уште еднаш, Вилијам и Кетрин докажаа дека се класа. Тие со право ја имаат најголемата доблест на кралското семејството”.
Ова се само дел од коментарите кои се сомничави за односот што кралското семејство го има со Меган и Хари.
Што мислите, дали честитките се искрени?

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

SoundEdge објавија две нови песни

Музиката што долго време лебдеше во воздухот на SoundEdge студиото, што излегуваше и влегуваше од …