Tag Archives: честитки

(ФОТО) Синот на принцот Хари и Меган Маркл денес го слави вториот роденден: Не изостанале ниту честитките од кралското семејство

Пред точно две години се роди едно од најочекуваните принови, синот на принцот Хари и неговата сопруга, поранешната американска актерка Меган Маркл. Иако оттогаш многу работи се сменија во нивните животи, а парот одлучи да живее скоро целосно приватен живот и да се откаже од кралските титули, интересот на јавноста …

Повеќе »

Во Русија 8. март е еден од најсвечените државни празници: Се слави повеќе и од Денот на вљубените!

Во Русија 8. март е сè уште празник, а оваа година волонтерите ќе им дадат 300.000 лалиња на Московјанките. На Запад, 8 март повеќе не се слави, но во земјите на САД и ЕУ, Денот на мајката се слави на 10 мај. И, Денот на жената е „роден“ на Запад, …

Повеќе »

(ФОТО) Првата дама на САД направила голема промена во Белата куќа за денот на вљубените: Прва и единствена!

Првата дама на САД Џил Бајден поставила специјално уметничко дело, кое сама го изработила, по повод денот на вљубените. Како што јавуваат медиумите, претседателот на САД заедно со сопругата излегол во дворот за да ги види овие живописни уметнички дела.   View this post on Instagram   A post shared …

Повеќе »

(ФОТО) Синот на Мајкл Даглс добил второ дете: Се огласил и гордиот дедо!

Мајкл Даглас доби уште едно внуче. Неговиот најстар син Камерон стана татко на едно момче. Камерон, кој е ист како татко му, со новостите се пофалил на Инстаграм. Тој објавил фотографија на која позира со својата девојка Вивијан Тибес, која го држи новороденчето и нивната тригодишна ќерка Луа.   View …

Повеќе »

(ФОТО) Горан Пандев со двојна прослава: Ја однесе Македонија на ЕП а денес го слави роденденот на неговата принцеза!

Горан Пандев и’ досега важеше за најдобар и најуспешен фудбалер кој го имала Македонија, а од синоќа е и човекот кој нашата репрезентација ја однесе на Европското првенство во фудбал… Но, денес, 13. ноември тој има уште еден повод за славје – неговата принцеза слави роденден. Горан тоа го одбележа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Многу славни личности му честитале на Бајден: „Не ги лути Џо туку црномурна девојка!“

Многу познати лица ги искористија социјалните мрежи за да му честитаат на Џо Бајден за победата на претседателските избори во САД. Актерот Самуел Л. Џексон објави фотографија на Инстаграм на која се гледа една од неговите сцени од филмот, а над тоа пишува „Тие не се лути за Џо, туку …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА АТП ВООДУШЕВЕН: „Новак го зацементира местото во историјата на тенисот!“

НОВАК Ѓоковиќ ќе ја заврши оваа бурна година како најдобар тенисер во светот. Србинот така се изедначи со неговиот идол Пит Сампрас. Претседателот на АТП, Андреа Гауденци беше меѓу првите кои му честитаа на Ѓоковиќ.. „Завршувањето на годината како прв тенисер во светот е едно од најимпресивните достигнувања. Тоа значи …

Повеќе »

Сопругата на Коби, Ванеса Брајант, со емотивна честитка до ЛА Лејкерс:„Штета што Коби и Џиџи не можат да го видат ова!“

Ванеса Брајант со емотивна порака на ЛА Лејкерс им ја честитала 17. титула во НБА:!Штета што Коби и Џиџи не може да го видат ова“. Кошаркарите на ЛА Лејкерс стигнаа до шампионската титула во НБА лигата славејќи во серијата со 4-2 во победи. Веднаш пристигнала и честитка од Ванеса Брајант, …

Повеќе »

(ФОТО) Столе Стоилов стана татко: Познато и името на бебето!

Капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов, има голема причина за радост и славење, бидејќи денеска стана татко. Неговата избраничка Деница, со која неодамна се ожени, донесе на свет машко дете. View this post on Instagram ✍❤ A post shared by Stefan Stoilov (@stoilov_89) on Jul 22, 2020 at 7:59am PDT Радосната …

Повеќе »