Tag Archives: принц чарлс

Принцезата Дијана умрела во незнаење: „Една од најдобро одиграните измами во историјата“

Принцезата Дајана до крајот на животот верувала дека принцот Чарлс ја изневерувал со дадилката на нивните синови, Тиги Лег-Бурк, на која Би-Би-Си сега и плати отштета од околу 200.000 фунти за лагите што ги ширел нивниот новинар Матин Башир. Никогаш непрежалената принцеза Дијана трагично почина верувајќи дека нејзиниот сопруг, принцот …

Повеќе »

КАМИЛА ЌЕ БИДЕ КРАЛИЦА! По повод јубилејот 70.години на тронот, Елизабета шокирала со објавата: „Тоа е мојата искрена желба!“

Кралицата Елизабета објави дека сака Камила, војвотката од Корнвол, да ја нарекуваат „кралица“ кога принцот Чарлс ќе стане крал. Во пораката по повод 70-годишнината од нејзиното владеење, кралицата рече дека нејзина „искрена желба“ е Камила да ја преземе таа титула. View this post on Instagram A post shared by The …

Повеќе »

(ФОТО) ПРЕМИЕРА НА „НЕМА ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ“: На црвениот тепих Ана де Аемас демонстрирала гламур и сексапил – го восхитила и принцот Вилијам

Актерката Ана де Армас блесна во Лондон во секси фустан со потпис на Луј Витон Актерката Ана де Армас во Лондон е главна кога станува збор за гламурот и сексапилот. View this post on Instagram A post shared by Ana de Armas (@anadarmasfeed) Поранешната девојка на Бен Афлек пристигна на …

Повеќе »

(ФОТО) КАКОВ ШОК! Кралското семејство се огласи по повод роденденот на Меган Маркл! Интернет се вжештил од коментари – што ќе каже славеничката?!

Среќен роденден Меган! Четириесеттиот роденден на Меган Маркл, кој привлече големо внимание поради фактот што таа и принцот Хари не се во најдобри односи со кралското семејство по серијата скандали, само што стана уште поинтересен. Покрај многуте шпекулации за тоа дали, како што налага обичајот, кралицата Елизабета, војводата и војвотката …

Повеќе »

(ФОТО) ОТФРЛЕН ОД СЕМЕЈСТВОТО – ПРИНОТ ХАРИ ВО ПРОЦЕП: Ниту неговиот татко ниту неговиот брат НЕ МУ ВЕРУВААТ доволно да разговараат со него приватно (во 4. очи), многу се ЛУТИ!

Многумина го спомнаа можното помирување на принцовите Хари и Вилијам по повод одбележувањето на 60-от роденден на нивната покојна мајка. View this post on Instagram A post shared by ModernRoyalEra (@modernroyalera) Сепак, сега целата надеж падна во вода. Имено, по откривањето на статуата на принцезата Дајана во палатата Кенсингтон, браќата …

Повеќе »

(ФОТО) ПСИХИЧКОТО ЗДРАВЈЕ НА ПРИНЦОТ ЧАРЛС Е НАРУШЕНО: Се вели дека престолонаследникот доживеал нервен слом поради ОВА! Но, тој се забавува, танцува и се смее…

На турбулентните настани во кралското семејство им нема крај Принцот Чарлс наводно доживеал нервен слом, а причината се принцот Хари и Меган Маркл. Според National Enquirer, 72-годишниот престолонаследник се обидувал на секој начин да ја задржи насмевката на лицето и да не и покаже на јавноста колку му е тешко. …

Повеќе »

КОГА ТОЈ ЌЕ СЕДНЕ НА ТРОНОТ, НИШТО ПОВЕЌЕ НЕМА ДА БИДЕ ИСТО: Чарлс одлучил дали малечкиот Арчи ќе ја понесе титулата ПРИНЦ – Меган и Хари во шок!

Во британските медиуми веќе подолго време се шпекулира дали синот на Меган Маркл и принцот Хари, малиот Арчи, ќе ја има титулата принц. Извор близок до кралското семејство тврди дека тоа воопшто не е можно, имајќи предвид дека принцот Чарлс не сака внукот да биде во редот на наследниците, туку …

Повеќе »

(ФОТО) Маж тврди дека е син на Чарлс и Камила, луѓето под фотката пишуваат:„Неверојатна сличност!“

Австралиецот Симон Доранте-Деј со години се обидува да докаже дека е син на принцот Чарлс и Камил Паркер-Боулс, а сега на својот Фејсбук профил објавил нова фотографија на која се обидел да укаже на сличноста на изгледот. 55-годишникот роден во Велика Британија верува дека е зачнат кога Чарлс имал само …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Британски медиуми: Овој член на кралското семејство стои зад одговорот за Хари и Меган

По експлозивното интервју на принцот Хари и Меган Маркл, долго се чекаше реакцијата на Бакингемската палата. Меган и Хари упатија голем број обвинувања, вклучително и дека на дворот се дискутирало колку ќе му биде темна кожата на нивниот син Арчи кога ќе се роди, а долгоочекуваниот одговор од палатата дојде …

Повеќе »