Tag Archives: роденден

(ВИДЕО) КАМЕРИТЕ СНИМАЛЕ СЕ – Роналдо потполно ја засенил Георгина за нејзиниот роденден, славеничката не можела да го сокрие разочарувањето

Вереницата на Кристијано Роналдо, Георгина Родригез го прославила својот 29-ти роденден, но изгледа забавата не испаднала како што таа замислила. Имено, Георгина и Роналдо не влегле заедно во луксузниот ресторан каде што била организирана прославата. Прво со децата влегла Георгина со сериозен израз на лицето, а Португалецот со пријателите. Georgina …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пејачот по кој и денес плаче Балканот: Тоше Проески денеска ќе наполнеше 42 години!

Тоше Проески загина во 2007 година во тешка сообраќајна несреќа на 26-годишна возраст. Тодор Тоше Проески е роден на 25 јануари 1981 година во Крушево, Македонија. Иако бил посветен на својата музичка кариера, истовремено завршил и факултет, па дипломирал на Музичката академија во Скопје како еден од најдобрите студенти на …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон денеска го слави 41-виот роденден: Седум работи кои не ги знаевме за идната кралица

Кејт Мидлтон е родена како Кетрин Елизабет Мидлтон во Рединг и пораснала во Беркшир Принцезата од Велс, Кејт Мидлтон денеска го слави својот 41 роденден. View this post on Instagram A post shared by Guacamouly 🥑 (@guacamouly) Кејт не била „со сина крв“, па веројатно не ни сонувала дека еден …

Повеќе »

(ФОТО) ГО КРИЈАТ ОД ЈАВНОСТА – НАЈДОБРИОТ ТАТО ЗАСЕКОГАШ! ПРОДОЛЖИ ДА СЕ БОРИШ: Децата на Шумахер објавија слики со нивниот татко и му испратија емотивни пораки за неговиот 54-ти роденден 

Седумкратниот шампион во Формула 1, Михаел Шумахер вчера наполни 54. години. Девет години ништо не се знае за состојбата на Шуми, бидејќи на 29. декември 2013. година доживеа тешка несреќа на скијање на француските Алпи, каде удри во карпа и се здоби со повреда на главата. Семејството на чело со …

Повеќе »

(ФОТО) НЕ СЕ ОДДЕЛУВААТ – Нови гласини за љубовната врска на Бред Пит и Инес де Рамон, кои заедно го прославиле неговиот 59-ти роденден

Се шират нови гласини за врската помеѓу Бред Пит и дизајнерката на накит Инес де Рамон. Имено, папараците ги фотографирале додека оделе да го прослават неговиот 59-ти роденден во ресторан во Холивуд. Првата информација дека се заедно се појави минатиот месец, кога беа видени како се држат за рака на …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЛЕКАРИТЕ НЕ ЗНАЕЛЕ КАКО ДА ГИ ОДДЕЛАТ: Сијамските близначки се доказ дека ЧУДАТА ПОСТОЈАТ

Сијамските близначки биле разделени и покрај лошата прогноза на лекарите, а денес се здрави и водат сосема нормален начин на живот.Раѓањето на сијамски близнаци е многу редок феномен, а медицинската процедура за одвојување на овие две суштества е многу комплицирана и со себе носи голем ризик за нивниот живот.Лекарите кои …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Мајка поканила 27. деца на прославата на третиот роденден на нејзината ќерка, но никој не се појавил

БРЕАНА Стронг од Солт Лејк Сити го резервирала целото затворено игралиште, нарачувајќи пици и „Фрозен“ торта за третиот роденден на нејзината ќерка Ејвери. Но, кога никој не се појавил на прославата, таа рекла дека била принудена да фрли се во ѓубре. Во видеото објавено на TikTok, Бреана открила дека поканила …

Повеќе »

(ФОТО) Никогаш нема да и простат: Ја обвинуваат за смртта на Дражен Петровиќ, а доживеала уште две трагедии

Легендарниот кошаркар Дражен Петровиќ денеска ќе наполнеше 58. години. Неговиот живот и кариера трагично беа прекинати од сообраќајна несреќа, а покрај неговото име често се споменува и Клара Шаланци, неговата девојка која беше зад воланот на 7. јуни 1993. година. Таа никогаш јавно не проговори за настанот. Имено, до несреќата …

Повеќе »

(ФОТО) Џон Траволта и посветил емотивна објава на својата покојна сопруга: „На мојата омилена партнерка за танцување…“

АМЕРИКАНСКИОТ актер Џон Траволта (68) и посветил емотивна објава на Инстаграм на својата покојна сопруга Кели Престон, која почина во 2020. година од рак на дојка на 57-годишна возраст. Да беше жива, Кели на 13. октомври ќе го прославеше својот 59-ти роденден. View this post on Instagram A post shared …

Повеќе »