Tag Archives: кралско семејство

(ФОТО) Со застрашувачка реченица ја тешела ПРИНЕЗАТА ДАЈАНА: Грејс Кели како да ја предвидела нивната ТРАГИЧНА СУДБИНА

Принцезата Грејс од Монако, поранешна холивудска актерка во светот позната како Грејс Кели, и никогаш зажалената принцеза Дијана имаат слични животни приказни: и двете живееле навидум бајки, и двете биле несреќни и двете загинаа во сообраќајни несреќи. Сопругата на Рение III од Монако почина во 1982. година, една година откако …

Повеќе »

КРАЛСКО СЕМЕЈСТВО – Тајните на ПРИНЦОТ ЕНДРЈУ кои дворот се обидел да ги сокрие: Поранешна собарка открила бизарности за синот на кралицата Елизабета

Кралското семејство не сакало ова да излезе во јавност.Поранешната слугинка на кралското семејство, Шарлот Бригс решила да ги открие сите бизарни навики на принцот Ендру. Во кралската резиденција почнала да работи во 1996. година, а за долгогодишната работа, како што тврди, доживеала непријатни искуства.Таа рекла дека прифатила работа што никој …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НАЈСКАНДАЛОЗНИОТ ИСПАД НА МЕГАН МАРКЛ: Кралското семејство веројатно ОД СРАМОТА би пропаднало во земја!

Можете ли да замислите дека војвотката од Сасекс пие млеко од шишенце и јаде како верверица во телевизиско шоу? Сега и тоа се случи. Деновиве се појавија информации дека Меган Маркл и принцот Хари немаат намера да го поминат Божиќ со кралицата Елизабета и остатокот од семејството во Сандрингем. Иако …

Повеќе »

НИКОЈ НЕ Е НАД ЗАКОНОТ – На принцот Ендрју му е врачена тужба за сексуално злоставување:„Се плашев дека смртно ќе настрадам!“

Заверена писмена изјава во прилог на тужбата на Вирџинија Робертс Џуфри против принцот Ендрју, војводата од Јорк, му беше предадена на принцот во петокот наутро, пренесува The Guardian. Во документот доставен до судот во САД во петокот се наведува дека документите му биле предадени на принцот Ендрју на 27. август …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Венчавка на годината во Африка – преполни хотели, приватни авиони, скапоцени подароци

Венчавка помеѓу членови на претседателското и кралското семејство… Свадбата на годината се одржа во петокот во Нигерија. Кога единствениот преживеан син на претседателот Мухамеду Бухари се ожени со ќерката на еден од најистакнатите верски водачи во земјата, тогаш е јасно за каква забава станува збор. Во Абуџа пристигнале илјадници сватови, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СЕ’ ЗА ОДНОСОТ НА СНААТА И СВЕКРВАТА: После 24. години од смртта на принцезата Дајана откриено колку била блиска со кралицата Елизабета

Дури ни 24. години по смртта на принцезата од Велс, не се познати сите детали од нејзиниот живот, а една од големите енигми бил односот помеѓу снаата и нејзината свекрва, британската кралица Елизабета. Пред 24. години, на последниот ден од август 1997. година, саканата принцеза од Велс, Лејди Дајана, го …

Повеќе »

(ФОТО) УШТЕ ЕДНО НЕПРИЈАТНО ИЗНЕНАДУВАЊЕ ЗА ВОЈВОДИТЕ ОД САСЕКС: Популарноста на Меган и Хари од ден на ден опаѓа, а ова е ПРИЧИНАТА!

Војвотката и војводата од Сасекс од ден на ден губат следбеници на социјалната мрежа Инстаграм, додека тој број кај принцот Вилијам и Кејт Мидлтон само се зголемува. Ова се резултатите од истражувањето спроведено од британска компанија за анализа на податоци, и било откриено дека Меган и Хари престанале да ги …

Повеќе »

(ВИДЕО) НОВ СКАНДАЛ ВО БРИТАНСКОТО КРАЛСКО СЕМЕЈСТВО – Американка поднела тужба против принцот Ендрју: „Злоставуваше уплашено и ранливо дете!“

Вирџинија Робертс Џуфре, една од наводните жртви на Џефри Епштајн, поднела тужба против британскиот принц Ендрју пред федералниот суд во Њујорк, изјавил во понеделникот нејзиниот адвокат Дејвид Бојс. Вирџинија Робертс Џуфре (38), која сега живее во Австралија со сопругот и трите деца, сведочела дека, против нејзина волја, била принудена три …

Повеќе »

(ФОТО) КАКОВ ШОК! Кралското семејство се огласи по повод роденденот на Меган Маркл! Интернет се вжештил од коментари – што ќе каже славеничката?!

Среќен роденден Меган! Четириесеттиот роденден на Меган Маркл, кој привлече големо внимание поради фактот што таа и принцот Хари не се во најдобри односи со кралското семејство по серијата скандали, само што стана уште поинтересен. Покрај многуте шпекулации за тоа дали, како што налага обичајот, кралицата Елизабета, војводата и војвотката …

Повеќе »