Дневен хороскоп за среда, 17.04.2019: Време е за конкретизирање на нештата, ден со храброст за завршување на се’ што чекало но и за отворање пред другите и работа за свои потреби!

Пред нас е една ментално јака среда, Меркур денеска влегува во Овен каде ќе биде се’ до 6. мај. Денеска е ден за конкретизација на некои планови кои веќе долго чекаат на нас. Денес сте необично посамоуверени отколку обично, прецизни и го гледате соговорникот во очи. Ќе бидете многу поубедливи. Многу ви е битно некои работи да ги доведете пред финиш. Сепак, отворете се и за потребите на другите. Обидете се воедно да работите и за своите потреби, но земете ги предвид и другите.
Ви посакуваме секое добро!

Овен
Работа
Некои од соработниците се мешаат во вашите деловни активности. Вие самите почувствувате пад на енергија, и тешко дека ќе можете да следите сè. Грижете се за соработниците кои се наоѓаат под вас.Грешката од минатото да не се повтори.
Љубов
Емоционалниот живот станува полесен. Можете случајно да обновите контакт. Ќе бидете пријатно изненадени. Зафатените очекуваат да ги решат проблемите со нивниот партнер. Можете да исклучите мешање на трети лица во вашата врска.
Здравје
Добро.


Бик
Работа
Некои нешта едноставно престанат да ве загрижуваат. Дефинитивно имате се повеќе и повеќе работа, и подобро е да се организирате. Може да почнат да менуваат одредени деловни околности и дефинитивно ќе бидат добри за вас. Можеби нема да и видите веднаш.
Љубов
Сакате да почувствувате стабилност на планот на љубовта. Слободните не можат да се одлучат. Тие само треба да ги слушаат нивните внатрешни чувства и да се релаксираат. Зафатените треба да поминуваат повеќе време со својот партнер.
Здравје
Вашето грло е чувствително.

Близнаци
Работа
Одредени околности кои почнаа да се менуваат и се во ваша корист. Можете да добиете платена работа или да заработите нешто неочекувано на некој друг начин. Имате причина да бидете оптинистични и ако барате работа.
Љубов
Сакате да ги продолжите позитивните моменти кои ги има се повеќе и повеќе. Вие немате причина за љубомора во случај да сте зафатени. Слободните можат преку работа да запознаат некој кој би бил многу интересен за нив.
Здравје
Добро.


Рак
Работа
Се борите акко со себе така и со своите соработници. Тие можеби не сакаат што сите информации доаѓаат до вас, но важно е само да ги филтрирате. Прифатете нечиј предлог за вамт важен проект.
Љубов
Емоционалниот дел од вашиот живот е сè уште интересен. Слободните имаат можност да изберат кого сакаат.Зафатените почнуваат со подобра комуникација со нивниот партнер. Некаква напнатост се намалува и станувате поотворени за разговор.
Здравје
Грижете се за ‘рбетот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ги краси харизма и шарм: На мажите родени во овие знаци е тешко да им се одолее

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …