Дневен хороскоп за среда, 08.09.2021: Нема потреба да се наметнувате во нечие присуство. Понекогаш големата упорност има спротивен ефект…

Јарец
Љубов:
Обрнете доволно внимание на една блиска личност. Нема причина да претрпите „емоционален пораз“ и да ве измамат лажни надежи.
Работа:
Комплиментите што ги добивате од соработниците се охрабрувачки и обврзувачки. Потребен ви е подобар избор во деловните контакти.
Здравје:
Избегнувајте ситуации што ментално ве вознемируваат.

Водолија
Љубов:
Треба да ги решите емоционалните дилеми пред некој да ве фати на дело или да ве изненади.
Работа:
Прекумерниот акцент пред соработниците привлекува негативни коментари. Направете напор да го завршите започнатиот бизнис.
Здравје:
Контролирајте ги внатрешните конфликти.


Риби
Љубов:
Обрнете внимание на интересна тема или личност која ве инспирира да бидете добро расположени.
Работа:
Новите проблеми со кои се соочувате на деловната сцена бараат добра концентрација и сигурни соработници.
Здравје:
Важно е да го разубавите изгледот, како поттик за добро расположение.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Откриена е годишната заработувачка на принцот Вилијам по преземањето на новата титула

Принцот Вилијам добил неверојатни 23,6 милиони фунти приход од неговиот имот во Војводството Корнвол во …