Дневен хороскоп за среда, 08.09.2021: Нема потреба да се наметнувате во нечие присуство. Понекогаш големата упорност има спротивен ефект…

Терезија
Љубов:
Планирајте состанок со блиски пријатели и некоја омилена забава. Важно е да почувствувате емоционална топлина во нечие друштво.
Работа:
Ве очекуваат ненадејни компликации од деловно-финансиска природа, но тоа не би требало значително да влијае на вашата концентрација.
Здравје:
Нема причина за непотребна загриженост.

Скорпија
Љубов:
Нема потреба да се наметнувате во нечие присуство. Понекогаш големата упорност има спротивен ефект.
Работа:
Тешко ви е да направите добра деловна проценка и конечна одлука без нечие знаење. Избегнувајте прекумерно експонирање.
Здравје:
Важно е да ја канализирате вашата креативна енергија.


Стрелец
Љубов:
Позицијата на Месечината влијае на вашата емоционална или ментална вознемиреност, потешко е да ги разликувате вашите субјективни желби во однос на вистинската слика.
Работа:
Оптоварени сте со различни одговорности, но правите се што е потребно за да се концентрирате на приоритетните цели.
Здравје:
Применувајте една од техниките на психолошка релаксација.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Откриена е годишната заработувачка на принцот Вилијам по преземањето на новата титула

Принцот Вилијам добил неверојатни 23,6 милиони фунти приход од неговиот имот во Војводството Корнвол во …