Дневен хороскоп за среда, 08.09.2021: Нема потреба да се наметнувате во нечие присуство. Понекогаш големата упорност има спротивен ефект…

Рак
Љубов:
Вие сте во емоционално несовпаѓање. Еуфоријата на вашиот партнер ви пречи повеќе од чувството на лична дезориентација и емоционална несигурност.
Работа:
Ако се грижите за зачувување на вашите деловни интереси, треба да користите малку итрина или некои заобиколувачки методи.
Здравје:
Разубавете го вашето расположение, опуштете се.

Лав
Љубов:
Изгледате весели и добродушни. Имате романтично расположение, а вашиот партнер искрено сака да ви удоволи.
Работа:
Имате можност да остварите двојна добивка, под услов да настапувате професионално и сугестивно пред соработниците.
Здравје:
Потребен ви е поттик за добро расположение.


Девица
Љубов:
Не можете да се опуштите, некој одеднаш ви задава дополнителни проблеми или нови емотивни дилеми. Изгледате несигурно.
Работа:
Обрнете внимание на новите информации или нечие предупредување. Важно е да дадете добар пример со вашето однесување.
Здравје:
Избегнувајте конфликтни врски и стресни ситуации.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Откриена е годишната заработувачка на принцот Вилијам по преземањето на новата титула

Принцот Вилијам добил неверојатни 23,6 милиони фунти приход од неговиот имот во Војводството Корнвол во …