филм

(ВИДЕО) Филмови денес на кабелски канали

13:16 HRT 1 „Семеен план“ (комедија   2005) Содржина: Кога Чарли, новиот шеф на Мекензи ќе почне да го нагласува значењето на смеејството, самостојна немажена девојка си ја обезбедува работата така што ја позајмува ќерката до својата најдобра пријателка и изнајмува глумец да биде нејзиниот сопруг. Но, една ноќ бракот станува …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филмови денес на кабелски канали

13:15 TV 1000 „Од другата страна на жицата“ (комедија, драма, љубовен 2008) Содржина: Девојка вработена во индиски кол центар патува во Сан Франциско да се сретне со дечкото во кого се вљубила преку телефон… Улоги: Џеси Метклиф, Шрија Саран, Леи Милер, Мајкл Чен, Ноува Моника Валгрен. 14:10 Prva Plus „Железен …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филмови денес на кабелски канали

15:25 Prva Plus „Необична двојка 2“ (авантура, комедија 1998) Содржина: Минале точно 17 години откако Оскар и Феликс не се виделе. Оскар живее на Флорида, а Феликс во Њујорк. Оскар добива покана од својот син Бруси да оди во Калифорнија, за да присуствува на неговото венчавање со Хана, инаку ќерка …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филмови денес на кабелски канали

14:03 Fox Movies „Опасна романса“ (комедија, криминалистички, љубовен 1998) Содржина: Запознајте го Џек Фоли, најуспешен ограбувач на банки во земјата. На ден на излегување од затворот сфаќа дека украл нешто многу повредно од парите – срцето на Карен Сиско. Таа е умна секси и на несреќа на Џејк, државен шериф. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филмови дене на HBO

HBO 15:10 „Деверуши“ (комедија, љубовен 2011) Содржина: Најдобрата другарка на невестата е поканета да биде деверуша, која ненадејно се соочува со главната деверуша, жената која очигледно сака да ја преземе нејзината улога, како и статусот на најдобра пријателка. Урнебесно смешен и емотивен, на прв поглед, поглед на значењето на женските …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филмови денес на кабелски канали

14:10 Prva Plus „Плен“ (криминалистички, љубовен 2001) Содржина: Во злосторот нема партнери…Ник Велс е професионален криминалец, но одлучува да се повлече од работата бидејќи за малку ќе бил фатен последниот пат. Планира да живее во мир со својата девојка Даен, која го води неговиот џез клуб во Монтреал. Но, наскоро …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филмови денес на кабелски канали

14:17 Fox Movies „Национално богатство 2“ (акција, авантура, криминалистички 2007) Содржина: Ловецот на богатства, Бенџамин Френклин Гејтс, сака да ја открие вистината за атентатот над Абрахам Линколн така што ќе открие мистерија на осумнаесет страници кои недостасуваат во дневникот на убиецот Џон Викс Бут. Кога на светлина на денот ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филмови денес на HBO

HBO 16:20 „Најдолго патување“ (драма, љубовен  2015) Содржина: Се базира на бестселерот на врвниот раскажувач Николас Спаркс и се концентрира на љубовта помеѓу Лук, поранешен шампион во јавање бикови, кој сака да се врати на сцената и Софија, студентка која треба да добие работа од соништата во уметничкиот свет на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филмови денес на кабелски канали

14:30 Prva Plus „Сабрина“ (комедија, драма 1995) Содржина: Љубовта е чудна работа. Особено кога во најромантичен триаоглник ќе се најдат Харисон Форд, Џулија Ормонд и Грег Кинер…во римејкот на познатиот филм „Сабрина“. Линус е бизнисмен во чиј роковник нема место за љубов. Но, кога романсата на неговиот брат, плејбој, и …

Повеќе »