филм

(ВИДЕО) Препорака за филмови денес, 3. септември, на кабелски канали

12:25 RTL „Патот на војната“ – драма, воен 2011 Содржина: Сместен во пределите на рурална Англија и Европа за време на Првата светска војна, „Воен коњ“ започнува со пријателство помеѓу коњот по име Џои и момчето Алберт кој го кроти и дресира. Откако на сила ќе ги раздвојат, филмот го следи неверојатното патување …

Повеќе »

(ВИДЕО) Препорака за филмови денес,2. септември, на кабелски канали

15:10 RTL  „Мајстори на илузијата“ -акција, комедија, трилер, 2016 Содржина: Четворицата магионичари се враќаат во продолжението на возбудливиот трилер што ја воодушеви публиката низ целиот свет. Една година откако го надмудрија ФБИ и и се додворија на јавноста со својот Робин Худ стил, илузионистите се подготвуваат за големо враќање на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Викенд препорака за филмови (2. и 3. септември) на Телма и МТВ

Сабота, 2.септември 19:15 Телма „Духот на моите бивши“ – фантазија, романтика, 2009 Содржина: Додека присуствува на венчавката на неговиот брат, серискиот женкар е прогонуван од духовите на неговите поранешни девојки. Режија: Марк Вотерс. Улоги: Метју Мекконахи, Џенифер Гарнер, Ема Стоун.               22:10 Телма „Национална …

Повеќе »

(ФОТО) RTL: „Диана, нашата мајка:живот и наследство“ со принцевите Вилијам и Хари

Веднаш после документарниот филм „Диана: Денот кога светот плачеше“ во 21:05 на RTL можете да го следите и документарниот филм „Диана, нашата мајка:живот и наследство“. Принцевите Вилијам и Хари зборуваат отворено за својата мајка која загинала пред 20. години, како и за големото и трајно влијание кое сеуште го има …

Повеќе »

(ФОТО) Во среда и четврток! 20. години од смртта на принцезата Диана: ТВ премиера на документарецот на RTL!

Од трагичното загинување на принцезата Диана минале 20. години, но светот сеуште ја оплакува.По повод годишнината од нејзината смрт RTL во среда, 30. август и четврток 31. август ја донесува ТВ премиерата на документарецот кој ги открива позадинските приказни за нејзиниот живот, љубови, страдања и на крајот смртта. Во среда, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Препорака за филмови денес, 27. август, на кабелски канали

16:00 CineStar Action „Бандити“(комедија, драма, криминалистички,2001) Содржина:Неодoливиот Џо и неговиот хипохондричен партнер, Тери, стануваат познати како ограбувачи, најславни крадци во земјата, пустошејќи од Орегон до Калифорнија и оставајќи зад себе вџашени банкари и восхитена јавност. Нивната тактика е: да се земе директорот на банката и неговото семејство како заложници ноќ …

Повеќе »

(ВИДЕО) Препорака за филмови денес, 27. август, на МТВ и Телма

22:05 Телма „Вештерките од Иствик“ – комедија, хорор, 1987 Содржина: Александра, Џејн и Суки се пријателки од американското предградие, различни по многу нешта, но сепак имаат заеничка нишка – сите се оставени од мажите и сите копнеат по маж кој ќе ги задоволи сите нивни потреби. Една дождлива нож тие …

Повеќе »

(ВИДЕО) Препорака за филмови денес, 26. август, на кабелски канали

  14:35 RTL „Чувар“-акција, авантура, драма 2006) Содржина: Еден одликуван спасувач на крајбрежната стража уште го прогонува смртта на неговите колеги за време на една катастрофална мисија на брегот на Алјаска. Тој добива задача да ја обучи следната генерација спасувачи. Откако го губи својот екипаж во една фатална сообраќајка, легендарниот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Препорака за филмови денес, 26. август, на МТВ и Телма

21:35 МТВ „Град на смелоста“ -драма, 2015 Содржина: Џош е диџеј и води динамичен живот во Њујорк, има ноќни настапи и лудо се забавува во најдобриот клуб во градот. Тој има 17 години и само денови го делат од потпишување на договор со една голема продуцентска куќа и живот, полн со слава …

Повеќе »