филм

(ВИДЕО) „Пеперутка“ како римејк со новите ѕвезди Рами Малек и Чарли Ханам

Да се сними филмот „Пеперутка“ во кој култни улоги остварија Стив Мек Квин и Дастин Хофмн, сигурно нема да биде лесно, но најтешко ќе им биде на Рами Малек и Чарли Ханам кои ќе ги играат главните ликови…посебно што секој нивен миг ќе биде споредуван со оригиналот… Тематиката бегство од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филмови денес, 15. април (недела) на Телма: Еден поинаков Шерлок Холмс

16:10 „Одиме понатаму“ Содржина:Педагошките методи на еден партизан се судираат со традиционалните школски методи од она време. Приказна за годините кои ги сменија животите на многу генерации… Режија: Здравко Шотра. Улоги: Драган Николиќ, Бата Живојиновиќ, Ена Беговиќ. 21:00 „Хајд парк“ Содржина:Приказна за љубовната афера на американскиот претседател Френклин Делано Рузвелт …

Повеќе »

(ВИДЕО) Празнични филмови на МТВ и Телма

30. декември МТВ 20:45 „Кој ќе го добие кучето“ – романтична комедија, 2016 Содржина: Еден брачен пар се разведува, а главен камен на сопнувањето кој ќе го направи нивниот развод потурбулентен е старателството за нивното заедничко и сакано куче. Режија: Хак Ботко Улоги: Рендал Бетинкоф, Рајан Квантен, Алиша Силверстоне   …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филмови на кабелски канали

17:20 Fox Movies „Боксерка“ (драма, спорт 2000) Содржина: Дајана е воинствена, но болно сикрена девојка која живее во Бруклин. Фрустрирана и изневерена, Дајана е на добар пат да биде исфрлена од школото, постојано е на дополнителна настава и често учествува во тепачки во школскиот двор. Дома, нејзиниот слаб карактер доаѓа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филмски викенд на МТВ и Телма

МТВ петок 23:35 „Тимбукту“ – драма, 2014 Содржина: Дејството на филмот се одвива во 2012-2013 година во Тимбукту, мало, зафрлено место, за кое се раскажуваат многу легенди, кога на власт се верските фундаменталисти. Жителите на местото страдаат, немоќни се пред режимот на теророт што им го наметнуваат џихадистите и им …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филмски викенд на РТЛ

петок 21:50 „Мистер Бин на одмор“- комедија, 2007 Содржина:Франција немала никакви шанси против него. Мистер Бин се заситил од ладниот и мокар Лондон, но спасот пристига во вистински момент бидејќи случајно освојува патување до сончевата Франција и нејзиниот брег. Па така, наоружан со нов дигитален фотоапарат тој тргнува на одмор. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Препорака за филмови денес – одлична филмска вечер на RTL

Љубителите на филмската уметност, особено на акцијата вечерва на каналот РТЛ ќе имаат вистинска можност за филмско уживање – и тоа цела вечер Од 20. па се’ до 02. часот…со актери како Џон Траволта, Дензел Вашингтон,Рајан Рејнолдс,Џејсон Стетам, Клајв Овен, Роберт Де Ниро,Доминик Пурсел… 20:00  „Елита на убијци“ – трилер, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Препорака за филмови денес, 3. септември, на кабелски канали

12:25 RTL „Патот на војната“ – драма, воен 2011 Содржина: Сместен во пределите на рурална Англија и Европа за време на Првата светска војна, „Воен коњ“ започнува со пријателство помеѓу коњот по име Џои и момчето Алберт кој го кроти и дресира. Откако на сила ќе ги раздвојат, филмот го следи неверојатното патување …

Повеќе »

(ВИДЕО) Препорака за филмови денес,2. септември, на кабелски канали

15:10 RTL  „Мајстори на илузијата“ -акција, комедија, трилер, 2016 Содржина: Четворицата магионичари се враќаат во продолжението на возбудливиот трилер што ја воодушеви публиката низ целиот свет. Една година откако го надмудрија ФБИ и и се додворија на јавноста со својот Робин Худ стил, илузионистите се подготвуваат за големо враќање на …

Повеќе »