филм

(ВИДЕО) Филмови денес на HBO

HBO 16:20 „Најдолго патување“ (драма, љубовен  2015) Содржина: Се базира на бестселерот на врвниот раскажувач Николас Спаркс и се концентрира на љубовта помеѓу Лук, поранешен шампион во јавање бикови, кој сака да се врати на сцената и Софија, студентка која треба да добие работа од соништата во уметничкиот свет на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филмови денес на кабелски канали

14:30 Prva Plus „Сабрина“ (комедија, драма 1995) Содржина: Љубовта е чудна работа. Особено кога во најромантичен триаоглник ќе се најдат Харисон Форд, Џулија Ормонд и Грег Кинер…во римејкот на познатиот филм „Сабрина“. Линус е бизнисмен во чиј роковник нема место за љубов. Но, кога романсата на неговиот брат, плејбој, и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филмови денес на кабелски канали

14:05 RTL „Миротворец“ (акција, трилер  1997) Содржина: Некаде во Русија доаѓа до судар на два воза од кои еден возел нуклеарна бомба. Сударот предизвикува експлозија после која целиот свет е во паника. Нуклеарниот експерт, на Белата куќа, др. Џулија Кели не мисли дека е во прашање несреќа. Нејзиното мислење го …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филмови денес на кабелски канали

13:10 TV 1000 „Без грешка“ (драма, трилер, криминалистички 2007) Содржина: Волт Кунц, воен ветеран, поранешен полицаец и работник на обезбедување во пензија доживеал неколку тешки мозочни удари. Некогаш пример за вистински маж, сега едвај оди и говори и паѓа во депресија. Но, сепак, има тајна и затоа решава во осветата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филмови денес на HBO

HBO 12:40 „Теорија за се“ (биографски, драма 2014) Содржина:Некогаш здрав активен младич, на 21. година добил потресна дијагноза. Џејн неуморно се бори за него и Стивен се впушта во многу амбициозна научна работа, изучувајќи го токму она што нему малку му останало – времето. Заедно им пркосат на неверојатно малечките …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филмови денес на кабелски канали

14:45 Prva Plus „Железен плевел“ (драма, 1987) Содржина: Френсис има многу проблеми. Тој се бори со халуцинации кои се резултат на повеќегодишно пијанчење и грешки во минатото. Бившиот тренер по безбол, а сега скитник и пијаница, се бидува да се „искупи“ кај бившата сопруга и децата кои ги напуштил пред …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филмови денес на ХБО

1 14:15 „Борење со лудило“ (драма, биографски, спорт 2014) Содржина: Борачот Марк Шулц, осовјувач на златен олимписки медал, се бори со анонимноста и сиромаштијата во Висконсин кога богатиот наследник, Џон ду Понт, го поканува на својот раскошен имот да формира тим и да се подготви за олимпијадата во Сеул, 1988.Шулц …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филмови денес на кабелски канали

17:20 TV 1000 „Случаен сопруг“ (комедија, љубовен   2008)< Содржина: Откако радио водителката Ема Лојд посоветувала една своја слушателка да раскине со дечкото, бесниот свршеник ја планира својата освета. Пожарникарот со помош на колегите „ќе се жени“ со радио водителката а таа и да не знае за тоа. Но, сега започнува …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филмови денес на кабелски канали

14:45 Fox TV „Луд петок“ (комедија, СФ, семеен 2003) Содржина: Психијатарот Теса Колман и нејзината 15. годишна ќерка Ана никако не се согласуваат. Вкусовите потполно и се разликуваат -во облекувањето, фризурите, музиката, а особено во изборот на мажите. Еден четврток, нивните несогласувања ескалираат. Ана е вон себе од бес што …

Повеќе »