филм

(ВИДЕО) Филмови денес на HBO

HBO 16:10 „Одмаздници:Ера на Алтроните“ (акција, СФ 2015) Содржина:Кога Тони Старк ќе се обиде да ја активира изгаснатата мировна програма, ситуацијата тргнува на лошо и Ајрон мен, Капетан Америка, Тор, Халк,Црната вдовица и Хокај се наоѓаат пред најважната задача, бидејќи судбината на планетата зависи од нив. Кога ќе се појави …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филмови денес на кабелски канали

14:30 RTL „Вонредни мерки“ (драма 2008) Содржина:Воздигнувајќи се над своите работнички корени. Џон Кроули конечно почнува да го чувствува вкусот на успех во деловна Америка. Со поддршка на убавата сопруга Ајлин и трите деца, Џон е на пат на вртоглав успех. Но, токму кога кариерата ќе му тргне по наогрна …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филмови денес на кабелски канали

15:00 TV 1000 „Повик на предупредување“ (драма, трилер 20110 Содржина:Банкарска алчност, општествена неодговорност и подготвеност да се загрози светскиот пазар на капитал за да со профит се излезе од своите ризични финансиски операции – е тема на филмот. Исто така филмот покажува колку на приватните финансиски корпорации, особено во Америка, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филмови денес на HBO

HBO 12:15 „Хобит:Битка на пет армии“ (авантура, СФ 2014) Содржина: Филмот донесува епско разрешување на авантрите на Билб Багинс, Торин Дабоштит и Дружината на џуџињата. Преземајќи ја татковината од змејот Шмауг, дружината случајно станала смртоносна сила на околниот свет. Разуларениот Шмауг сега со огнен гнев ги напаѓа незаштитените мажи, жени …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филмови денес на кабелски канали

17:00 HRT 2 „Грабнувањето на Хајнекен“ (трилер, криминалистички, историски 2011) Содржина: Амстердам, 1983. Група млади престапници го киднапира Алфред Хајнекен, еден од најбогатите пивари во светот и секако највлијателен човек во Холандиа, и бараат откуп за него. Киднаперите го понижувале славниот магнат 21. ужасни денови, колку што го држеле окован …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филмови денес на кабелски канали

13:16 Fox Movies „Шест дена, седум ноќи“ комедија, авантура, акција 1998) Содржина: Робин Монро и нејзиниот дечко Френк тргнуваат на одмор на зафрлен и осамен остров. Тие се во врска веќе три години, и Френк на патувањето ја запросува Робин и таа ја прифаќа неговата понуда. За еднодневно фото-сафари на Тахити …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филмови денес на HBO

HBO 12:35 „Господар на венчавки“ (комедија, љубовен  2015) Содржина: Даг Харис е симпатичен но општествено неприлагоден младоженец со проблем: тој нема кум. Бидејќи за помалку од две недели треба да се ожени со девојката од неговите соништа, Даг оди кај Џими Калахан, сопственик и директор на компанијата „Кум“, која пронаоѓа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филмови денес кабелски канали

17:30 Prva Plus „Оркански висови“ (драма, љубовен 1992) Содржина: Хетклиф е момче кое како малечок е усвоен од страна на богатиот земјопоседник Ерншоу. За време на растењето Хетклиф се вљубува во ќерката на Ерншоу, Кети, но братот Хенри не сака да го прифати како дел од семејството. По смртта на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Филмови кабелски канали

14:50 TV 1000 „Едвард и Волис“ (драма, љубовен, историски 2011) Содржина:Приказна за две ранливи, но решителни жени – Вал Винтроп и Валис Симпсон – кои ги одвојува повеќе од шест децении. Во 1998. година осамената Њујорчанка, Вал Винтроп е опседната со ултимативна љубовна приказна: абдикцијата на кралот Едвард Осми од британскиот …

Повеќе »