Дали знаете што се случува кога ќе ги внесете имињата на „Пријатели“ на Google? (ФОТО)

Речиси и да нема човек кој не гледал барем една епизода, а благодарение на социјалните мрежи на сите ни се познати ликовите на овој сериски филм, но и нивните реплики.

Рејтингот на серијата никогаш не беше доведен во прашање, но по смртта на Метју Пери, актерот кој го толкуваше ликот на Чендлер, „Пријатели“ повторно е број еден на листата за гледаност кога е платформата HBO Max во прашање.


Обожавателите се опседнати со станот на Моника, смислата за хумор на Џои, а дали знаевте што се случува кога ќе ги впишете имињата на овие херои во Google?

Ако напишете Рос Гелер, до неговото име ќе се појави кауч, кога ќе кликнете на него, вашиот екран ќе се помести налево, ако повторно кликнете, ќе се помести надесно. Ова е јасна асоцијација кога пријателите го носеа новиот кауч во станот на Рос.


Пробајте го со други имиња и видете што ќе се случи.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

3 едноставни чекори за природно намалување на холестеролот: Ова е најдобриот начин за чистење на крвните садови

Кога холестеролот е покачен, лекарите обично ви кажуваат да ја промените исхраната. Еве која храна …