Тарантино ја заврши кариерата: Го снима својот последен филм со Бред Пит

Холивудската ѕвезда Бред Пит повторно ќе соработува со Квентин Тарантино, по успешните улоги во филмовите „The Damned“ и „Once Upon a Time in Hollywood“.

Бред ќе соработува со Тарантино на неговиот нов и последен филм „The Movie Critic“, кој најверојатно ќе се одвива во Калифорнија во текот на 1970-тите.


Се шпекулира дека заплетот на филмот е инспириран од животот на Полин Каел, една од највлијателните филмски критичари во тоа време, пишува Variety.

За потсетување, соработката на овие два гиганти му донесе на Бред Пит Оскар за најдобра споредна машка 2019 година во филмот „Беше еднаш во Холивуд“.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„Сомнително Лице“ театарска претстава од млади за млади

Денес, со почеток во 18:30 часот во Училиште за театар „Од игра до претстава“, ќе …