(ВИДЕО) Цел живот кромидот го сечеме погрешно и затоа плачеме: Светски готвач открива феноменален трик да го сечете без солзи!

Никој не знае подобар начин како се сече кромид и тоа брзо и без солзи од главен готвач на ресторан.
Ова е решение кое никако не сме можеле ниту да го предвидиме ниту да го очекуваме,а потполно не остави без текст. Готвачот Џек Скалфани на своите следбеници им покажал како без солзи да исечат кромид.
Оставете го кромидот во лушпа и потрудете се да најдете соодветен нож. Тапите ножеви работата ја прават само полоша, па потрудете се ножот да биде остар. Пронајдете го срцето на кромидот и исечете круг околу него. Кога тоа сте го направиле, сега само извлечете ја средината од кромидот. Кога тоа ќе го направите можете безгрижно и без солзи да го исечете кромидот.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Бојан Јовановски во прво интервју по неколку години – „Не посакувам никому тоа што сум го прошол јас”

Облечен во негов препознатлив стил, покрај големиот медиумски интерес на македонските медиуми, Бојан Јовановски – …