Tag Archives: брзо

(Рецепт) ДОМАШЕН НАПИТОК ЗА СЛАБЕЕЊЕ – ГОТОВ ЗА ПЕТ МИНУТИ: Го топи салото и го забрзува метаболизмот, А ТРИКОТ Е ВО ЕДНА СОСТОЈКА!

Овој домашен пијалок ќе се ослободи од вишокот килограми многу брзо и без напор. Лесно се подготвува, има пријатен вкус и брзо ќе стане дел од вашата утринска рутина. Се покажа дека оцетната киселина има позитивен ефект врз нивото на ензими кои ја зголемуваат способноста на телото да согорува маснотии, …

Повеќе »

(Рецепт) ВОДАТА со ЛУК ги убива СИТЕ вируси, бактерии и токсини за само 7. дена а се подготвува ЕДНОСТАВНО!

Водата со лук е еден од најдобрите лекови во природната медицина. Познато е дека суровиот лук делува како природен антибиотик, бидејќи има антивирусни, антифунгални и антимикробни својства, и помага да се елиминираат штетните бактерии и го штити телото. Исто така, ги убива бактериите, го регулира крвниот притисок и го зајакнува …

Повеќе »

(ВИДЕО+Рецепт) Летно слатко кое го освои светот: Вистински летен десерт кој се подготвува за 10. минути!

Секој сака освежителни десерти, а особено во овие жешки денови, а ако самата подготовка не бара многу време и терени и пари, задоволството е уште поголемо. Овој десерт е исклучително популарен поради неговата лесна подготовка, а содржи и јогурт, што му дава посебен шарм и секогаш е добро решение кога …

Повеќе »

(ВИДЕО) Чистењето на мрсните тавчиња знае да биде вистинска мака: Земете сол, детергент за садови и следете го упатството од видеото – ќе видите ЧУДО!

Тавите за пржење се омилено јадење за многу домаќинки, кога станува збор за јадења што се пржат. Тие често се направени од материјали што спречуваат лепење на храната, што го олеснува подготвувањето храна. Но, секоја домаќинка знае дека вистинскиот кошмар е да се исчисти надворешноста на садот, каде што маснотиите …

Повеќе »

Пилинг чорапи за нежни стапала, во само неколку чекори ! 

Време е за одење на плажа и носење отворени обувки. Жешкото време ни наложува да ги складираме затворените чевли на некоj од рафтовите и да се раскомотиме во влечки или сандали, а тоа значи дека стапалата ни се директно изложени.  Груби стапала и несредени нокти навистина го расипуваат изгледот. Секоја …

Повеќе »

Избелете ги забите со помош на ОВАА намирница: Дамките од забите ќе исчезнат а здивот ќе биде посвеж!

Резултатите ќе бидат веднаш видливи… Наместо професионално белење на заби, испробајте го овој народен рецепт со намирница што секој ја има дома – нема да имате што да изгубите, а резултатите ќе ве изненадат. Тајната е во јаболковиот оцет. Тоа е намирница која не само што ги избелува забите, туку …

Повеќе »

(ВИДЕО – чекор по чекор) ЗА САМО 10 ЧАСА НАПРАВИЛ СОВРШЕН ЛЕТНИКОВЕЦ: Погледнете како и од што!

Ако имате двор, слободно направете го истото Летниковец е омилена локација на секој што има двор, особено во лето. Тука се случуваат највозбудливите настани, од правење скари, утринско кафе, до незаборавно дружење со пријателите… За да не потрошите премногу пари и да заштедите, избравме за вас генијален трик за кој …

Повеќе »

(Рецепт) Милка тарт: Чоколадно задоволство готово во момент!

Комбинација на лешници и чоколадо која одзема здив… Состојки: 200 г мелени бисквити 100 г мелени лешници 250 г путер 50 мл млеко 180 г млечно чоколадо 150 г цели лешници 300 г Noissete милка чоколадо 200 мл слатка павлака Подготовка: 180 г млечно чоколадо и 125 г путер заедно …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мајка открила едноставен трик со кој ги отстранува сите мрсни флеки од облеката

Мрсните флеки се најлоши. Но, тоа не значи дека треба да го фрлите омиленото парче облека ако е извалкано од непослушните детски прстиња. Каролина Меколи од „ТикТок“ сподели едноставно решение за мрсни дамки што функционира секој пат. Сè што ви треба е сода бикарбона, детергент за перење алишта, кујнска крпа, …

Повеќе »