Greta Odjakova

(ВИДЕО) РАЗЛИЧНА КОРЕОГРАФИЈА – Видео кое ги „преплаши“ постарите: Вака генерација „З“ танцува на „Макарена“

Песната „Макарена“ е една од најпознатите музички нумери во светот, а танцот на заразниот ритам е општо познат. Сепак, се чини дека не и за помладите генерации. Имено, видеото споделено на TikTok собрало 10 милиони прегледи, а покажува како генерацијата Z на забава „quinceanera“ (прослава на 15 роденден) во Вашингтон …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ДОДЕКА ВОДЕЛА ДНЕВНИК – Водителка на ХРТ паднала и се пошегувала на своја сметка: „Се надеваме дека нашите спортисти се поспретни од мене!“

Водителката на ХРТ, Зринка Гранчариќ паднала додека водела Дневник, а видеото набрзо почна да се шири на социјалните мрежи. Се „заглавила“ на работ од скалите во студиото. Таа за среќа успеала да се фати и не е тешко повредена. После се таа се насмеала и кратко рекла: „Добро е, жива …

Повеќе »

Оваа физичка активност го намалува ризикот од прерана смрт за 47 проценти

Една нова студија покажа дека велосипедистите имаат 47 отсто помал ризик од прерана смрт и 10 отсто помал ризик од хоспитализација од која било причина отколку луѓето кои патуваат со автомобил или воз. Студијата, објавена од британски истражувачи во BMJ Public Health, вели: „Оваа студија ги зајакнува доказите дека активното …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Има 102 години и сè уште работи: Открила 3 ​​дневни навики за долговечност и среќа!

Таа открила и што редовно јаде, а што никогаш не консумира. Дебора Секели од Њујорк на почетокот на мај наполнила 102 години. И не само што често оди кај пријатели и зборува на конференции, туку и вежба три пати неделно во фитнес-одморалиштето и спа центар што го основала во 1940 …

Повеќе »

(ФОТО) „ПАЛАТАТА НЕМАЛА ИЗБОР“: Принцот Хари ја открил долго чуваната тајна на кралското семејство

Не е новост дека принцот Хари шокира со детали за кралското семејство откако го напушти и го продолжи животот во Америка. Принцот Хари започна голема бура кога заедно со Меган Маркл реши да се повлече од кралските должности, а неговите мемоари „Spare“ само дополнително го налутија кралското семејство, но и …

Повеќе »

2 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ НЕКА СЕ ПОДГОТВУВААТ ЗА ФИНАНСИСКО ИЗОБИЛСТВО: Џебовите кон крајот на јули ненадејно ЌЕ ИМ СЕ НАПОЛНАТ СО ПАРИ

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Ѕвездите носат уникатни можности за поединци, особено на крајот на јули кој ќе биде посебен за сите хороскопски знаци. Но, два хороскопски знаци треба да бидат особено подготвени да …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЈА СОВЛАДАЛЕ ЕМОЦИИТЕ – Кејт Мидлтон плачела на Вимблдон, камерите „го забележале“ моментот

Кејт Мидлтон била снимена како плаче на Вимблдон откако ја совладале емоциите од огромната поддршка од публиката. Принцезата неодамна ја воодушеви публиката на Вимблдон, а потоа трофејот му го врачи на победникот Карлос Алкараз. Таа на финалето на тенискиот турнир ја однела и нејзината ќерка, принцезата Шарлот. @katee.middelton #katemiddleton #princesskate …

Повеќе »

(ФОТО) ПРЕТХОДНО ГО ОТСТРАНИЛА ПРЕЗИМЕТО – Ќерката на Бред и Анџелина преку весник се одрекла од својот татко

Ќерката на актерите Бред Пит (60) и Анџелина Џоли, Шајло Џоли-Пит, пред два месеци поднела барање за отстранување на „Пит“ од презимето, а сега отишла чекор понатаму. Сега тоа го направила и преку весник. Шајло неодамна објавила во Los Angeles Times дека поднела барање да го промени своето име во …

Повеќе »

Советува искусен пчелар: Ако ве искаса пчела или некој инсект, ова е спас

Ова е најдобриот совет за каснување од пчела или друг инсект и кога немате аптека при рака… Неодамна имавме можност да се дружиме со пчелар. Ни кажа за мирот што му го носи работата со пчелите и кошниците. Тој вели дека нема поопуштено место на светот од она покрај рој …

Повеќе »