Greta Odjakova

(ФОТО) Исповед на мајката чија ќерка боледува од редок синдром: „Ми приоѓаат и ме прашуваат што не е во ред со мојата ќерка!“

Се обидувала и да ги тестира сите можни средства за да успее да ја исчешла косата на своето девојче, но ништо не успевало. Така, пребарувајќи го интернетот по решенија, го пронашла проблемот. Мајката на девојче од Јоркшир тврди дека косата на нејзината ќерка изгледа како коса на трол кукла поради …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Полицијата едвај го тргнала од лешот – си замислил дека е половина човек а половина куче: ’Ржел додека го јадел лицето на својата жртва – се појавиле морничави детали за канибал кој измасакрирал брачен пар!

Бившиот студент Остин Херуф (22) верувал дека е „половина човек, половина куче“ кога на 15. август 2016. година ги убил Џон Стивенс и Мишел Мишон, во нивната куќа. Кога полицијата го пронашла тој ’ржел и го гризел Стивен по лицето. Харуф, додека разговарал со полицајците, исплукал парче месо од устата. …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 31.03.2019:Почнува период на посветување на себе и побавен ритам во извршување на обврските – но и убави моменти за љубов!

Денеска е недела и Марс влегува во знакот на Близнаци, каде ќе биде се до средината на мај. Ова е период на нагласено отсаство и престој во самиот себе, па е потребно на време да си дојдете на себе, да се освестите, дисциплинирате, а астролозите советуваат, со тек на време,„да …

Повеќе »

Денес е Недела на Чесниот крст: Ден за покајание и поттик за продолжување на подвигот!

Оваа недела Црквата ја посветува на богооткриената вистина дека на Крстот Христос бил положен како „Божја сила и Божја Премудрост“ (1Кор 1,24). Оваа недела на средината на Велигденскиот пост крстот е поставен на средината на црквата, не само за да ги потсети верните на покајание и да ги поттикне во …

Повеќе »

„Стоунси“ ја одложиле турнејата поради болест на Мик Џегер

Славната рок група, „Ролинг Стоунси“ ќе го одложат почетокот на најновата турнеја за да фронтменот Мик Џегер (75) може да добие медицински третман. Бендот објавил дека на Џегер лекарите му рекле дека „не може да оди на турнеја во овој момент“, пренесува АП. За здравјето на Мик Џегер не биле …

Повеќе »

Џорџ Клуни:„Да ја заштитиме геј популацијата, бојкотирајте ги хотелите на султанот!“

Холивудскиот глумец Џорџ Клуни повикал на бојкот на неколку хотели во САД и Европа поврзани со султанот на Брунеи кој најавил дека во април на сила ќе стапи закон за казнување на хомосексуалците – каменување до смрт. „Дали навистина треба да помогнеме во финансирањето на убиства на недолжни граѓани“, навел …

Повеќе »

На Леклер прва пол позиција во кариерата

Возачот на ферари, Шарл Леклер, ја освоил првата пол позиција во кариерата, откако бил најдобар на квалификациите пред втората трка на сезоната на Формула 1, Големата награда на Бахреин. Доминацијата на Скудеријата на званичниот тренинг ја дополнил Себастијан Фетел, кој ќе тргне до второто место. Третата поозиција на стартот му …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Солзи за крај: Антониа Гиговска ги фрлила сите во транс: Низ студиото се слушал громогласен аплауз а на сцената ерупција од емоции!

Антониа Гиговска синоќа ја пеела „Writing’s on the wall” која во оригинал ја пее Сем Смит за последниот филм за „Бонд“. Своите црвени столици веднаш ги подигнале Милан Станковиќ, Кристина Коцкар и Гоца Тржан, а набргу тоа го направиле и леонтина Вукомановиќ и Наташа Беквалац. Со голем аплауз и овации, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Затвор во кој робијашите ги имаат клучевите од ќелиите а чуварите мораат да тропнат на врата!

Иако главна улога на затворите е да ги освести криминалците за тоа што направиле лошо, да се променат и да ја отслужат казната за извршените недела, некои денешни затвори се исклучително опремени и средени. Токму таков е затворот Wrexham’s HMP Berwyn во кој затворениците дури имаат можност да ги поседуваат …

Повеќе »