(ВИДЕО) „ЛИЦЕТО ТИ Е ПРЕКРАСНО, ШТЕТА ЗА ГРАДИТЕ“ Баба ја испокарала внуката внуката, сите ВРЕСКААТ ОД СМЕА на интернет – Што би ти кажала мајка ти?

Една баба ја искарала внуката поради фустанот, а една работа најмногу и привлекло внимание.
Јазот помеѓу генерациите никогаш не бил поочигледен како на видеото кое ги запали социјалните мрежи! Бабата Виолет Григ стана хит на интернет бидејќи ја „исплукала“ својата внука, односно нејзиниот избор на облека за свечена пригода.
Внуката Емили на TikTok ја споделила реакцијата на нејзината баба за нејзината облека, а пензионерката очигледно воопшто не се двоумела да каже јасно и гласно, без двоумење, што мисли. Овој урнебесен клип за рекордно време стана вирален на интернет, а кога ќе го погледнете ќе ви стане јасно зошто…
Така, кога Емили и покажала на баба си што облекла за оваа пригода, се отвориле вратите на „пеколот“… Виолет „се окомила“ на неа, а главна тема биле нејзините гради кои беа изложени! Во урнебесниот клип на TikTok кој собра 490.000 прегледи, бабата вели:
„Премногу е**ни гради“, го искоментирала видеото во кое Емили се наведнува напред и кое за нејзина несреќа доста открива.
„Погледни ги цицки кои висат. Што би рекла мајка ти на тоа … твоите гради“.
Обидувајќи се да не пукне од смеење, Емили возвратила и и рекла на баба и дека е „ужасна“. Таа потоа споделила уште една слика, но овој пат стоела до својата пријателка Софи.
„О, прекрасно, ми се допаѓа шапката на Софи и нејзината чанта“, комплиментирала Виолет, не спомнувајќи ја облеката на нејзината внука. Не поминало долго време бабата повторно морала да коментира:
„Ти си единствената која ги покажуваш градите!“
Во видеото, Виолет коментирала уште неколку ситуации и слики од нејзината внука, а таа секогаш го заклучуваше истото:
„Премногу покажуваш, тоа е одвратно. Одвратно! Лицето ти е убаво, штета за градите”, и ќе се кикотела на крајот.
Погледнете го ова урнебесно видео…

@emilliegrigg03


violets reaction of my ladies day outfit

♬ original sound – emilliegrigg03


Ова видео предизвика бројни коментари на мрежите, главно хумористични и позитивни бидејќи бабата стана апсолутен хит меѓу корисниците на TikTok.
„Петиција бабата да ни ја оцени целата облека“, „Ова е одлично! Каква жена“, „Ова е урнебесно. Типична шкотска баба, чувај ја засекогаш“, се само дел од коментарите.


Фото: Принтскрин/TikTok

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО)Дали некогаш сте виделе ваков свадбен подарок? Младоженецот и подарил на сопругата „тепих“ од банкноти

Снимка од свадба на Филипините ги освоила социјалните мрежи, а најмногу поради подарокот што младоженецот …