(ВИДЕО) Како изгледаат 48. славни жени без шминка: Која ви е најубава холивудска дива во природно издание?

Популарниот хаштег #nomakeup на Инстаграм има повеќе од 17. милиони следбеници! Која е вашата омилена природна убавица во светот на славните?
Шминката станала дневна обврска за многу жени.
Повеќето и не помислуваат да излезат од дома без пудра, маскара и руменило. Меѓутоа, на секоја дама и е потребен и ден без шминка, кога кожата се одмроа а нашите несовршености се дел од нашата убавина и во тие пригоди излегуваат на површина.
И славните дами се исти по тоа прашање.
Како изгледаат најголемите диви од црвениот тепих кога себе ќе си дадат одмор погледнете во видеото:


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„На одмор сум, во Скопје сум“ – Настан со најразновидни активности за сите деца

Во организација на општина Центар, од денес започнува големо дружење секој ден со различни активности …