Tag Archives: најубава

(ВИДЕО+ФОТО) Израелската претставничка важи за најубава на Евровизија, таа сите го воодушевила со својот жежок танц

Во првата полуфинална вечер на Евровизија настапи и претставничката на Израел, 22-годишната Ноа Кирел. Оваа позната израелска актерка, пејачка и судија во шоуто Israel’s Got Talent многумина ја сметаат за најубавата натпреварувачка, а веќе има обожаватели меѓу другите изведувачи. Таа со синоќешниот настап ја „запали“ салата во Ливерпул, а на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ОБЈАВЕНА ЛИСТА НА ТОП 100 – Американска манекенка ја добила титулата најубаво лице на светот за 2022 година

Титулата најубаво лице на светот за 2022 година ја заработила американската манекенка Јасмин Тукс, позната по работата за Victoria’s Secret . Од 1990 година, платформата TC Candler и комисијата од независни критичари составуваат листа на 100 најдобри лица на годината, а поранешниот ангел на Victoria’s Secret , Јасмин Тукс е …

Повеќе »

(ФОТО) Сите гледаат и не трепнуваат: Моника никогаш не била поатрактивна, и велат дека е најубавата жена на сите времиња

Моника Белучи ја краси јануарската насловна страница на германскиот магазин „Мадам“ и навистина изгледа магично. Познатата италијанска актерка е стилизирана за оваа корица така што е и привлечна и одмерена во исто време – проѕирната блуза е споена со црни панталони, а на нејзиното лице доминираше појака шминка. Во коментарите …

Повеќе »

(ФОТО) Најзгодната Русинка во безобразен корсет во кој едвај дише

Манекенката Ирина Шајк (35) важи за една од најсексапилните жени на светот, а многумина веруваат дека едноставно и нема рамен на модните писти. И’ надвор од пистата, познатата Русинка знае да диктира трендови, а овој пат била фотографирана во Париз кога пристигнала на ревијата на дизајнерката Вивиен Вествуд.Ирина за таа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЗА НИВ СЕ ЗБОРУВА – Мими и Филип Нуневски: „Имавме најубава свадба оти јас ѝ свирев, а таа пееше!“

Мими и Филип Нуневски минатата недела правеа свадба, за која наголемо се зборуваше, оти не само што беше весела, туку невестата пееше, а младоженецот свиреше. Јавноста ги запозна Мими како ѕвезда на Гранд, а Филип пак е трубач на познатите „Нуне брадрас”. Сè уште под емоции од свадбената веселба велат: …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НАЈУБАВАТА КУЌА ВО ЊУЈОРК Е ВО СОПСТВЕНОСТ НА РАЛФ ЛОРЕН: Еве како изгледа недвижноста кога некој има пари и СТИЛ!

Погледнете го овој луксуз! Ралф Лорен е сопственик на империја во вистинска смисла на зборот. Тој е семеен човек кој никогаш немал проблем да најде нов проект, а секој што би го започнал му донел поголема заработка и задоволство. Рики е најголемата поддршка и голема поддршка за познатиот дизајнер Ралф …

Повеќе »

(ФОТО) На прославата на Република Српска сите гледале во преубавата полицајка

Србите во Бања Лука вчера го славеа денот на Република Српска, а главна ѕвезда на празничната поворка не е Милорад Додик, туку убава бринета која носи полициска униформа. Убавата српска полицајка заврши во сите медиуми во Србија и Босна и Херцеговина, па дури и фотографите на РТРС дадоа се’ од …

Повеќе »

(ФОТО) БЕЗ КОНКУРЕНЦИЈА НА ВРВОТ НА СПИСОКОТ: Таа е најубавата жена за 2019. година

Нејзиниот природен изглед е она што плени… По избор на читателите на еден портал, Марго Роби беше прогласен за најубава жена на светот во 2019 година. Таа ја воодушеви публиката во неколку филмски продукции како „Волкот на Вол Стрит“ и „Беше еднаш во Холивуд“. Оттогаш, целиот свет полуде за неа. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како изгледаат 48. славни жени без шминка: Која ви е најубава холивудска дива во природно издание?

Популарниот хаштег #nomakeup на Инстаграм има повеќе од 17. милиони следбеници! Која е вашата омилена природна убавица во светот на славните? Шминката станала дневна обврска за многу жени. Повеќето и не помислуваат да излезат од дома без пудра, маскара и руменило. Меѓутоа, на секоја дама и е потребен и ден …

Повеќе »