Tag Archives: најубава

(ФОТО) И’ официјално: Меган Маркле е најубава во кралското семејство

Меган Маркле сеуште официјално не е дел од кралското семејство а веќе освоила ласкава титула – најатрактивна дама меѓу благородничките. Така американската глумица за многу кусо време ги освоила и симпатиите, но можеби и потенцијалните непријатели бидејќи зад себе оставила многу впечатливи дами на британската кралска сцена. За почеток Меган …

Повеќе »

(ФОТО) Најзгодната натпреварувачка во „Се или нешто“ без среќа

„Се или нешто“ е игра, но во која секој доаѓа со желба за добивка, ако не и на целиот милион тогаш што поблиску. Некои имаат среќа, други пак се помалку среќни и си заминуваат со пониски износи или со ништо… Новата седма сезона на популарното македонско квиз-шоу „Се или нешто“ …

Повеќе »