Tag Archives: без шминка

(ФОТО) Салма Хаек без шминка – Нејзината убавина е безвременска

Таа е неповторлива во секое издание… Актерката Салма Хаек (56) на светската сцена е повеќе од 35 години, а она што можеме да го кажеме е дека и понатаму го привлекува вниманието на медиумите и публиката како на почетокот на кариерата. Ѕвездата е активна на социјалните мрежи, а неодамна сподели …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОБЈАВИЛА СНИМКА – Џенифер Лопез во своето природно издание, покажала како изгледа без шминка

Џенифер Лопез прво на своите следбеници им покажала како изгледа без шминка, а потоа открила кои производи ги користи за да постигне беспрекорен изглед. Имено, станува збор за реклама за нејзиниот бренд JLO Beauty. Таа вели дека многу луѓе побарале од неа да открие како да се „средат“ за само …

Повеќе »

(ФОТО) Неверојатно е како изгледа оваа жена на 60 години: На нејзината убавина би и позавиделе многу помлади девојки

Деми Мур неодамна беше фотографирана во една сосема обична прошетка во Калифорнија, а вниманието на јавноста го привлекол нејзиниот изглед. 60-годишната актерка изгледа како времето да застанало за неа, а како што можете да видите од приложената фотографија, Деми Мур изгледа феноменално надвор од црвениот тепих и филмското платно. Во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Неповторливата Хали Бери без шминка изгледа подобро од било кога

Хали Бери се пофалила со својата асиметрична фризура и блескава кожа во саботата кога објавила селфи видео без шминка на Инстаграм. Оскаровката (56) изгледаше навистина прекрасно бидејќи открила малку од нејзината подготовка за претстојните Оскари: „Погодете кој ќе оди на матура утре“, напишала Бери под објавата, алудирајќи на нејзината улога …

Повеќе »

(ФОТО) ПРЕПОЗНАТЛИВА ПО УБАВИНАТА – Ева Лонгорија фатена во лежерно издание: Еве како изгледа 47-годишната актерка без шминка

Американската актерка Ева Лонгорија е фотографирана додека пазарела и шетала на Беверли Хилс без шминка на лицето, а поради ваквиот природен изглед заработила бројни комплименти. Ева Лонгорија оваа недела била забележана како се шета на Беверли Хилс, а фотографите славната актерка „ја фатиле“ без шминка. Имено, 47-годишната актерка е фотографирана …

Повеќе »

(ФОТО) ВАКА ИЗГЛЕДА ЕДНА ОД НАЈУБАВИТЕ ЖЕНИ НА СВЕТОТ ВО 7 НАУТРО БЕЗ ШМИНКА: Велат дека е КОПИЈА НА ФИЛМСКА ДИВА, а со ова го изненади светот

Романката Мадалина Генеа ја нарекуваат модерната Софија Лорен, а еднаш покажала како изгледа потполно без шминка. Кога зборуваме за посебни убавици кои се паметат, многумина ќе помислат на златното доба на Холивуд и на жените од тоа време. Совршеното име кое ги опишува стандардите, а на која и нема рамен, …

Повеќе »

(ФОТО) Финалистка на изборот за „Мис на Англија“ се натпреварувала без шминка и влезе во историјата

СТУДЕНТКАТА Мелиса Рауф стана првата личност во 94-годишната историја на изборот за „Мис на Англија“ која се натпреварувала без шминка. Иако не победи, речиси сите светски медиуми, меѓу кои и The Washington Post, пишуваа за нејзината убавина. Тоа им пркоси на стандардите за убавина Како што објаснила Мелиса, научила да …

Повеќе »

(ФОТО) Мис која се натпреварува без шминка: „Нашите недостатоци нè прават она што сме“

СВЕТОТ е воодушевен од приказната за Мелиса Рауф, студентка која оди во финалето на изборот за Мис на Англија и се натпреварува без шминка. Мелиса ќе биде првата девојка во 94-годишната историја на натпреварувањето што ќе се натпреварува во финалето без шминка. Мелиса (20) ги импресионирала судиите во Лондон за …

Повеќе »

(ФОТО) НАЈУБАВАТА ЖЕНА НА СВЕТОТ ФАТЕНА БЕЗ ШМИНКА: Дали е можно вака да изгледа во живо?

Индиската актерка и поранешна мис на светот Пријанка Чопра неодамна го прослави својот 40-ти роденден, а сега папараците ја уловиле на улица во лежерно издание. Познатата индиска актерка Пријанка Чопра (40) неодамна била фотографирана на улиците на Беверли Хилс додека се враќала од деловен состанок, а за таа прилика ја …

Повеќе »