(ВИДЕО+ФОТО) Позната актерка објавила фотографија која била протолкувана како бременост, но вистината е многу сурова…

Американската актерка Моника Потер, ѕвезда на „Родитество“, објавила фотографија која многумина ја протолкувале како соопштение дека е бремена и ќе роди четврто дете…


Но, веднаш по објава, која многумина ја сфатиле како „фалба“ дека е бремена, следел шок. Моника Потер објавила дека боледува од ретка стомачна болест (колитис-општ термин) , не е бремена, туку само сакала да го привлече вниманието на јавноста и да им даде поддршка на сите кои се болни од истата болест.


I have something to share…

A post shared by Monica Potter (@monicapottergram) on

Ова предизвикало уште поголема лавина од реакции на социјалните мрежи каде н актерката и честитале на храброста, а болните од ретката форма на колитис и се заблагодариле.

Thank you to everyone who has sent me well wishes. I’m not pregnant but wanted to shed some light on some issues we all may deal with, especially women. It’s never really talked about because it’s not sexy, pretty, our glamorous to say the least, so I decided to share a photo to possibly inspire my friends (you), create a platform to share stories, and rely on each other for support and guidance. I’ve had colitis for almost 2 years and sometimes when I get flareups it’s painful and frustrating, so for all of you who suffer from colitis or other abdominal issues, please know you’re not alone. I’m going for a check up on Friday and following up with colonoscopy this month. I want to stress the importance of getting regular check-ups with your gastroenterologist or family physician. I hope this open discussion will lead to many other things we face as women, mothers, sisters, daughters, wives, and every role we take on. Take time for yourself and go get checked. Even if you’re not having issues it’s important. Please note that I am not sponsored by anyone but me – I did this on my own, and just wanted to share. That being said, a huge thank you to these foundations that are bringing awareness and guidance to all of us for better health💜 #colon #colonoscopy #colitis #ulcerativecolitis #americanmedicalassociation #clevelandclinic #crohncolitisawareness #crohnsdisease #livehealthy #womenshealth #prevention #health

A post shared by Monica Potter (@monicapottergram) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Театарската претстава „Којзнае зошто?“ вечерва во Дом на млади во Штип

Вечерва, со почеток во 19:30 часот, во Домот на млади во Штип, ќе биде изведена …