(ФОТО) И’ Зоран Заев скокнал во Охридско езеро за Водици

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев вчера бил фотографиран како се капе во осветените води во Охридското езеро.
Може да се забележи како премиерот ужива со неколку блиски негови соработници и пријатели, меѓу кои и Даме Ложанкоски, човекот која ја направи фотографијата.
Ложанкоски е поранешен претседател на ОО на СДСМ Струга.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

SoundEdge објавија две нови песни

Музиката што долго време лебдеше во воздухот на SoundEdge студиото, што излегуваше и влегуваше од …