Tag Archives: родителство

(ВИДЕО) Ким Кардашијан во солзи: „Проклето е тешко“

Ким Кардашијан во емотивно интервју открила дека е „тешко“ да го делат старателството над нивните четири деца со поранешниот сопруг Канје Вест по нивниот развод. Звездата по седум години стави крај на бракот со раперот, а нивниот развод беше финализиран неодамна. Во последниве недели, Канје (45) беше вмешан во контроверзии …

Повеќе »

(ФОТО) ЛЕКЦИИ ЗА РОДИТЕЛСТВОТО КОИ МОЖЕМЕ ДА ГИ НАУЧИМЕ ОД КЕЈТ МИДЛТОН: Таа има важен совет за сите родители!

Кејт Мидлтон си ја отворила душата и најискрено зборувала за родителството и нејзините деца Кејт Мидлтон вели дека имала среќно детство и дека сака да им даде на своите деца иста љубов и воспитување како што имале таа и нејзината сестра и брат. View this post on Instagram A post …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ова се 10. вирални приказни за родителството кои ги одбележале последните 10. години!

Без разлика дали имате едно дете или десет, родителството не е лесна задача. Непроспиени ноќи, непланирани трошоци, грижа за здравјето на децата и расправање со партнерот за родителските прашања се доволни за да ги натераме дури и најмизерните од нас да ги загубат конците. Сепак, ова не ги спречува родителите, …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Добродојдовте во Берлин 2052“: Синот на Боуви снимил филм инспириран од својот татко

Новиот филм на Данкан Џонс, синот на славниот музичар и уметник Дејвид Боуви, под наслов „Mute” е инспириран од односот на режисерот со неговиот татко. Дејствието на тој научнофантастичен трилер е сместено во Берлин во иднината, а во неговото средиште е темата на родителството. Главната улога во филмот ја толкува …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Позната актерка објавила фотографија која била протолкувана како бременост, но вистината е многу сурова…

Американската актерка Моника Потер, ѕвезда на „Родитество“, објавила фотографија која многумина ја протолкувале како соопштение дека е бремена и ќе роди четврто дете… Christmas at the Potter house can get a little silly 😂 but we have so much fun. We’ll practice to get it right for next year. Merry …

Повеќе »