Tag Archives: бремена

(ФОТО) Кога се појавила не изостанале коментари: Се уште е една од најпосакуваните жени на светот

Деми Мур (60) и нејзината ќерка Румер Вилис присуствувале на спектакуларната ревија на брендот Версаче во Лос Анџелес. Мајката и ќерката не можеле да ја тргнат насмевката од лицата, а добиле и пофалби за облеката. И двете се одлучиле за црни, елегантни изданија. Младата актерка го истакнала трудничкиот стомак со …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) РИАНА Е БРЕМЕНА! СТОМАЧЕТО ГО УКРАЛО ШОУТО: Пејачката одржа незаборавен настап во ЦРВЕН РАБОТНИЧКИ КОМБИНЕЗОН а никој не го очекуваше ова

Познатата пејачка Ријана синоќа настапи на полувремето на Супербоул, го проследивме нејзиниот настап, првиот по петгодишна пауза и девет месеци откако се породи. Шоуто го украде стомачето кое јасно се гледаше под црвениот комбинезон. Твитер го запалија шпекулациите дека пејачката е повторно бремена, а потоа нејзиниот портпарол ја потврди прекрасната …

Повеќе »

(ФОТО) Бремената Блејк Лајвли насмеала со фотографијата со тренерот: „Вежбаме, но не помага“

АМЕРИКАНСКАТА актерка Блејк Лајвли и нејзиниот партнер Рајан Рејнолдс често ги смеат следбениците со своите објави на социјалните мрежи, а парот честопати јавно признава колку си даваат поддршка еден на друг. Со оглед на тоа дека моментално го очекуваат четвртото дете, големиот труднички стомак станал извор на инспирација за новата …

Повеќе »

(ФОТО) Фахрије Евџен изгледа прекрасно пред породувањето, покажала дека бременоста прекрасно и прилега

Актерот Бурак Озчивит и неговата прекрасна сопруга, исто така актерка, Фахрије Евџен, се еден од омилените парови во светот на турскиот шоубизнис кои импресионираат со својот среќен брак. Популарниот пар во последните месеци е возбуден поради приновата во семејството, односно нивното второ дете кое е на пат и наскоро треба …

Повеќе »

(ФОТО) Во 7-ми месец од бременоста дознала дека чека тројки, а не едно бебе: „Бев во шок“

ВО 2019. година, Џена Нокс и нејзиниот сопруг дознале дека чекаат дете. Тие биле пресреќни што на својот шестгодишен син Лиам ќе му дадат помало братче или сестртичка. Џена имала 37. години, а бременоста поминала без проблеми. А потоа влегла во 21-та недела и дознала дека всушност очекува тројки. „За …

Повеќе »

(ФОТО) И ЈА НАРУШУВААТ ПРИВАТНОСТА – Блејк Лајвли се обидела да ги „избрка“ новинарите со фотографии од бременоста: „Ме плашите и мене и моите деца!“

Американската актерка и ѕвезда на серијата „Gossip Girl“, Блејк Лајвли моментално е бремена со четвртото дете од бракот со нејзиниот сопруг Рајан Рејнолдс. Актерскиот пар последен пат се испроба во оваа улога на крајот на 2019. година, а заедно веќе имаат три ќерки: Џејмс, Инез, Бети. Меѓутоа, Лајвли сега откри …

Повеќе »

ЖИВИ РАНИ ОД ИЗГОРЕНИЦИ ОД ТРЕТ СТЕПЕН – СОПРУГ ЈА ЗАПАЛИЛ БРЕМЕНАТА СОПРУГА (21): Била во 5-ти месец, телото и изгорело! Ова е причината за МОНСТРУОЗНИОТ ЧИН!

Трагичната приказна го потресе светот, девојка на само 21. година се борела за живот и била во живи рани од изгореници од трет степен откако сопругот ја запалил бидејќи одбила да абортира… Либанката Хана Мохамед Кодор (21), во петтиот месец од бременоста, итно била пренесена во болница во Триполи во …

Повеќе »

(ФОТО) СРЕЌНА ВЕСТ – Криси Тајген и Џон Леџенд чекаат бебе речиси две години по спонтаниот абортус

Манекенката Криси Тегејн и пејачот Џон Леџенд открија дека чекаат дете. За потсетување, Криси пред две години доживеала спонтан абортус, а болката што ја чувствувала детално ја опишала на својот Инстаграм профил. Криси по спонтан абортус отиде на ИВФ, а вчера ја објави среќната вест. „Последниве неколку години во најмала …

Повеќе »

(ФОТО) СЛОБОДНАТА БРИТНИ СПИРС ПОВТОРНО БРЕМЕНА: Пејачката го чека третото дете!

СВЕТСКАТА поп ѕвезда Бритни Спирс е бремена и чека дете со својот вереник Сем Ашгари. – И така направив тест за бременост… и ќе имам бебе – напишала пејачката, а следеле бројни честитки. Пејачката и нејзиниот вереник ќе го добијат своето прво заедничко дете, а Бритни веќе има два сина, …

Повеќе »