Tag Archives: принц Вилијам

(ФОТО) Кралското семејство му го честитало роденденот на Хари: Никаде ја нема Меган!

Британскиот принц Вилијам и неговата сопруга Кејт денес на Инстаграм му го честитаа роденденот на братот на Вилијам, Хари, со фотографија на која тројцата се добро расположени, а целта на ваквата објава е веројатно да се побие верувањето на јавноста дека двајцата браќа веќе не се во добри односи. Сепак, …

Повеќе »

Хорор во палатата на Вилијам и Кејт: Од езерото извлечен леш

Минатата недела се случил хорор инцидент пред палатата Кенсингтон, каде живеат принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, војводата и војвотката од Кембриџ. Од езерото пред палатата, бил извлечен леш а „Daily Mail“ пишува дека починатата жена првично била идентификувана како 51-годишната уметничка Енделион Лисет Грин, која исчезнала пред една недела. Британската …

Повеќе »

(ФОТО) ДЕНОТ КОГА ЗАМИНА МАЈКАТА НА ВИЛИЈАМ И ХАРИ – „Погледнав во принцезата а нејзините трепки се поместија“: Сакале да ја сликаат МРТВАТА ДИЈАНА А ПОТОА СЕ СЛУЧИЛО НЕШТО страшно!

Нејзината ненадејна смрт го шокираше целиот свет, а околностите на сообраќајната несреќа во Париз во која таа почина, сè уште не се решени. Нејзиниот погребо го следеле 2,5 милијарди луѓе И’ после 23 години, таа е сè уште најпопуларна личност во британското кралско семејство Денес се одбележува 23-годишнината од трагичната …

Повеќе »

(ФОТО) КАКОВ ГЕСТ – Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон и го честитаа роденден на Меган Маркл

Иако и официјално повеќе не е член на кралското семејство, Меган Маркл денес токму од нив прими честитки за роденденот… Нас Инстаграм профилот на војводата и војвотката од Кембриџ, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон,денес се појави едноставна честитка за роденденот на Меган Маркл… View this post on Instagram Wishing a …

Повеќе »

(ФОТО) Вилијам и Кејт го земале децата, се спакувале и заминале од кралската палата: Еве каде ќе престојуваат до понатаму!

Омилена летна дестинација на идниот крал и неговата сопруга… Принцот Вилијам и војвотката Кејт Мидлтон ги спакувале своите куфери и ги однеле своите три деца во нивната вообичаена дестинација за одмор – Островот Сили на југозападниот брег на Корнвол. View this post on Instagram The Duke and Duchess of Cambridge …

Повеќе »

ПРИНЦОТ ВИЛИЈАМ ЗАВРШИЛ ВО БОЛНИЦА: Имал напад на паника на гробот на мајка му па КОЛАБИРАЛ а Кејт решила вака да му помогне!

Принцезата Дајана почина пред 23. години, а ниту малку пријатната ситуација се случила на нејзиниот гроб. Имено, принцот Вилијам колабирал за време на неодамнешната посета на гробот на неговата мајка, а го фатил и напад на паника и почнал да дише со тешкотии, а кога Кејт сфатила дека на нејзиниот …

Повеќе »

ВИЛИЈАМ НА БРАТОТ ХАРИ МУ ЈА „ЗАТВОРИЛ СЛАВИНАТА“: Решил повеќе да не му даде ниту денар!

Веќе некое време се шпекулира дека Хари и Вилијам не се во добри односи, а сега следува најсилниот удар – наводно, Војводата од Кембриџ решил да ја исклучи чешмата на неговиот „бегалец“, шокиран од тоа колку чини неговиот нов животен стил. Според странските медиуми, тој дури го убедил и татко …

Повеќе »

СУДБИНА – Ова е МОМЕНТОТ кога на сите им станало јасно дека Кејт е ИДНАТА КРАЛИЦА

Двојката во почетокот ја криела врската од медиумите Кога принцот Вилијам објавил дека има девојка, целото британско семејство започнало да ја планира кралската свадба. Сепак, младиот принц чекал седум години пред да ја запроси својата сегашната сопруга. Сепак, кралските експерти тврделе дека им било јасно дека Кејт е „ТАА“ години …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПРОБЛЕМОТ ВООПШТО НЕ Е НАИВЕН – Здравјето на принцот Вилијам сериозно нарушено

Здравјето на принцот Вилијам е сериозно нарушено. Ако се верува на пишувањето на британскиот печат, проблемот не е воопшто наивен. Таблоидот „National Enquirer“ поитполно ја шокирал британската нација кога на насловната страница се појавиле со информација дека принцот Вилијам „малку по малку“ го губи видот, така што, за да поточно,со …

Повеќе »