Tag Archives: принц Вилијам

(ВИДЕО+ФОТО) Тој е прогласен за најсекси ќелав маж на светот: Луѓето на интернет не се согласуваат!

Принцот Вилијам е прогласен за најсекси ќелав маж на светот. Да, добро прочитавте, сега се доделува и таа титула. И луѓето на Интернет не се задоволни од победникот. Вилијам ја добил титулата според изборот на таблоидот „ The Sun“, кој се водел од следната логика во тоа истражувањето – тие …

Повеќе »

(ФОТО) 10. ГОДИНИ ПОДОЦНА КЕЈТ И ВИЛИЈАМ НА МЕСТОТО КОЕ ИМ ГО ОДРЕДИЛА СУДБИНАТА:Сите гледале во елегантната војвотка која дошла во посебна мисија!

Кејт Мидлтон е еден од најсаканите членови на кралското семејство и жена која редовно добива само пофалби за своите модни изданија. Секогаш женствена, Кејт се истакнува во модниот избор за посета на Вестминстерската опатија, каде што моментално се наоѓа центар за вакцинација, за да им оддаде почит, заедно со нејзиниот …

Повеќе »

(ФОТО) НЕМА ПОВЕЌЕ БРАТСКА ЉУБОВ: „Вилијам е многу вознемирен поради интервјуто со Хари и Меган!“

Иако принцот Вилијам сè уште се надева дека еден ден ќе ја поправи врската со неговиот брат, тоа не изгледа веројатно во моментот. Тој бил лут на Хари за сите коментари што ги кажал во интервјуто со Опра Принцот Вилијам е многу вознемирен од интервјуто што Меган Маркл и принцот …

Повеќе »

(ФОТО) Вилијам, после скандалозното интервју, му испратил порака на Хари

Принцот Вилијам наводно стапил во контакт со неговиот брат, принцот Хари, по експлозивното интервју со Опра Винфри, што во Велика Британија беше емитувано на ITV. Минатата недела беше прикажано шокантното интервју интервју на Хари и неговата сопруга Меган Маркл со Опра Винфрли, а поради бројните шокантни обвинувања, прашината сè уште …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон едвај чека повторно да менува пелени, доаѓа уште едно бебе?

Американскиот магазин Стар започна повторно да шушка дека принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон работат на своето четврто дете. Како што истакнуваат, меѓу нив имало „детска треска“, што предизвикало желба за уште едно дете, но потврдата за среќната вест сè уште не стигнала. „Кејт навистина ужива да се дружи …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) КРАЛСКО ДЕБИ – СИТЕ НА СОБИР: Вилијам и Кејт прв пат со своите деца на црвениот тепих

Принцовите Џорџ и Луис и принцезата Шарлот уживале во специјалната претстава на пантомима во London Palladiumu   View this post on Instagram   A post shared by The Cambridge Family 🌻 (@kensingtonroyalss) Британскиот принц Вилијам, војводата од Кембриџ и принцезата Кејт го направија своето прво јавно појавување на црвениот килим …

Повеќе »

ПРИНЦОТ ВИЛИЈАМ Е БОЛЕН ОД НАЈЗЛОБНАТА БОЛЕСТ: Три години се ширела по неговото тело а еве како открил!

Друг во редот за британската круна случајно дознал за дијагнозата! Принцот Вилијам наводно страдал од сериозно заболување кое било дијагностицирано откако бил тестиран за коронавирус, пишува магазинот „National Enquirer“. Според тврдењата на овој американски таблоид, лекарите утврдиле дека тој страда од редок вид на рак во напредна фаза, кој се …

Повеќе »

(ФОТО) ПРИНЦОТ ЧАРЛС ОД ОВА СТРАВУВА СО ГОДИНИ: Последната желба на принцезата Дијана ќе биде освета од гроб

Принцезата Дијана трагично го загуби животот во 1997 година и немаше можност да го види својот син, 38-годишниот принц Вилијам, како станува крал на Велика Британија. Од тогаш поминаа 23. години, а нејзиниот поранешен сопруг, 71-годишниот принц Чарлс, прв во редот за кралската круна, сè уште го чека својот голем …

Повеќе »

(ФОТО) Принцот Вилијам споделил трик со кој неговите деца заспиваат во рекорден рок

Војводата од Кембриџ, и покрај неговите должности како член на кралското семејство, е многу посветен татко. Принцот Вилијам е вклучен дури и во рутината на заспивање на неговите три деца – седумгодишниот Џорџ, петгодишната Шарлот, како и нивниот најмлад син Луис (2). Уморен од долготрајно и исцрпувачко успивање, тој нашол …

Повеќе »