Tag Archives: принц Вилијам

(ФОТО) Принцот Вилијам открил симпатичен детал за ќерката Шарлот

Откако принцезата Шарлот, ќерката на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, неодамна наполни шест години, принцот открил детали за неа, со коментар дека неговите деца „растат многу брзо“. Принцот Вилијам неодамна сподели ретки сцени од неговиот семеен живот со сопругата Кејт Мидлтон и нивните три деца, принцот Џорџ (7), принцезата Шарлот …

Повеќе »

(ФОТО) Британското благородништво ја исмејувало идната кралица поради професијата на нејзината мајка

Кејт Мидлтон пред десет години станала првата граѓанка во поново време која се омажила за идниот крал на Велика Британија. Кралската венчавка на 29. април 2011. година ја следеле десетици милиони луѓе во 180 земји во светот, а принцот Вилијам ги скрши срцата на сите девојки кои сакале да станат …

Повеќе »

(ФОТО) ЖИВОТОТ ПРОДОЛЖУВА – Кејт и Вилијам објавиле нова фотка од принцот Луис: Денес го слави 3. роденден!

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам објавиле нова фотографија од нивниот најмлад син, принцот Луис. Денес му е третиот роденден, а фотографијата е снимена од Кејт на почетокот на неделава, пишува во описот на Инстаграм. Принцот Луис позира на црвен велосипед на првото патување во градинка.   View this post on …

Повеќе »

(ФОТО) За што зборувале кралските браќа? Експертите читале од усните!

По погребот на принцот Филип, нивниот дедо, принцовите Хари и Вилијам биле забележани како заедно заминуваат и зборуваат, што е прв пат јавноста да ги види заедно откако помладиот брат се повлече од кралските должности. Погребот на војводата од Единбург и сопругот на кралицата Елизабета Втора беше повод за првиот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Хари и Вилијам оделе одвоено покрај ковчегот на нивниот дедо – Погледнете како се однесувале кога се’ било завршено!!

Принцевите Вилијам и Хари прв пат беа видени заедно откако Хари ги напушти кралските должности. Принцовите одеа покрај ковчегот на нивниот дедо, принцот Филип. Сепак, тие не одеа рамо до рамо, туку меѓу нив беше братучед Питер Филипс. Британските медиуми пишуваат дека браќата веројатно не се ни виделе пред погребот …

Повеќе »

(ФОТО) Кралицата донела неочекувана одлука за Хари и Вилијам на погребот на принцот Филип

КРАЛИЦА Елизабета одлучила дека на погребот на принцот Филип нејзините внуци Хари и Вилијам нема да одат едн покрај друг. На последното збогување со нивниот дедо, кое ќе се случи оваа сабота со почеток во 15. часот во капелата Сент Џорџ во Виндзор, нивниот братучед Питер Филипс ќе застане меѓу …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Велика Британија се подготвува за големото испраќање: Како ќе изгледа погребот на принцот Филип?

Принцот Филип ќе биде погребан во сабота на 17. април во Виндзор. Поради пандемијата, само избрани ќе можат да присуствуваат на погребот, па така Бакингемската палата објавила список од 30. лица кои ќе го испратат војводата од Единбург на вечното почивалиште. Пандемијата го смени и начинот на погребот, така што …

Повеќе »

БРАЌАТА ГИ ЗАКОПАЛЕ ВОЕНИТЕ СЕКИРИ? Хари и Вилијам разговарале – Британците не дишат – дали на повидок е помирување!?

Принцот Хари пристигна во Лондон да присуствува на погребот на принцот Филип. Вниманието на јавноста сега е насочено кон кралското семејство, бидејќи ова е прв собир, откако принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл го обвинија кралското семејство за расизам. Хари слета пред неколку дена, но е во изолација. Според …

Повеќе »

(ФОТО) Принцот Вилијам на емотивен начин се прости од својот дедо, принцот Филип: „Дедо ми беше исклучителен човек и дел од извонредна генерација!“

По тивката болка која ја чувствуваше во себе принцот Вилијам од својот дедо, принцот Филип,се прости, на нивината официјална страна на Инстаграм. „Векот на животот на мојот дедо беше дефиниран од службата – кон неговата земја и Комонвелтот, кон неговата сопруга и кралицата и кон нашето семејство.   View this …

Повеќе »