(ФОТО) Вилијам и Кејт го земале децата, се спакувале и заминале од кралската палата: Еве каде ќе престојуваат до понатаму!

Омилена летна дестинација на идниот крал и неговата сопруга…
Принцот Вилијам и војвотката Кејт Мидлтон ги спакувале своите куфери и ги однеле своите три деца во нивната вообичаена дестинација за одмор – Островот Сили на југозападниот брег на Корнвол.


Времето за одмор дојде во вистинско време – токму кога се’ повеќе и повеќе се пишува за книгата што ќе открие сè за односот меѓу популарните парови, Кејт и Вилијам и Меган Маркл и принцот Хари.

Поради овие околности, но и поради намалениот број на јавни настапи поради пандемија на корона вирусот, која сè уште не стивнува, Кејт и Вилијам ќе имаат можност да уживаат во одморот подолго од вообичаеното, што го прифатиле со раширени раце.
Погледнете ја омилената летна дестинација на идниот крал и неговата сопруга во галеријата!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Вечерва во Театар Комедија игра претставата „Пар распар“

Во Театар Комедија, вечерва со почеток во 20:00 часот ќе може да ја погледнете театарската …