Tag Archives: остров

(ФОТО) Вилијам и Кејт го земале децата, се спакувале и заминале од кралската палата: Еве каде ќе престојуваат до понатаму!

Омилена летна дестинација на идниот крал и неговата сопруга… Принцот Вилијам и војвотката Кејт Мидлтон ги спакувале своите куфери и ги однеле своите три деца во нивната вообичаена дестинација за одмор – Островот Сили на југозападниот брег на Корнвол. View this post on Instagram The Duke and Duchess of Cambridge …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЛЕКЦИЈА ЗА СИТЕ – КОРОНА И ТУРИЗАМ НЕ Е НЕВОЗМОЖНО: Еве како мала островска земја дочекува гости, неколку месеци по укинување на карантинот!

Светските туристички атракции постепено повторно се отвораат по големо затворање, но не изгледаат многу примамливо. За да одите на плажа, неопходно е да го оддалечите чадорот и да заборавите на услугата за пијалоци, додека градскиот одмор во Европа би можело да значи дека мора да носите маска при купување. Да …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Модерен Робинзон Крусо – БИЛ МИЛИОНЕР А ПОТОА ИЗБЕГАЛ НА ОСТРОВ: Веќе 22. години таму живее со куче а има само една желба!

Поранешниот милионер Дејвид Глашин имашл компанија која што ископувала злато во Папуа, Нова Гвинеја. Тој работел со, во тоа време,најголемите светски бизнисмени и компании, а потоа, по падот на берзата во 1987 година, тој изгуби голем дел од своето богатство. Кога сопругата го напуштила, тој решил да се пресели на …

Повеќе »

(ФОТО) Остров на фудбалот: Дали тука топката најпрецизно се шутира?

Хенингсвер е мало рибарско село во Норланд, Норвешка. Во селото има еден терен кој привлекува љубители на спортот, како и оние кои ги сакаат необичностите. Стадионот Хенингсвер се наоѓа на несекојдневно место, среде остров на кој живеат околу 500. луѓе. Иако се вика стадион, на теренот нема ниту трибини. View …

Повеќе »

(ВИДЕО) БИЗАРНО – ОВОЈ ОСТРОВ МОЖЕ ДА „ГО УБИЕ“ ПОЛОВИНА СВЕТ: На него се наоѓа лабораторија во која се ПРОИЗВЕДУВААТ најсмртоносните вируси!

Институтот „Фридрих Лофлер“ во Германија е една од четирите најдобри институции, со највисоко ниво на безбедност, каде што секојдневно се произведуваат и тестираат смртоносни вируси. Оваа лабораторија не само што е затворена за јавноста, туку се смета и за најопасна во светот, а за да пристапите до малиот остров Римс …

Повеќе »

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО – ВО МАНАСТИР СЕ СНИМА РЕАЛНО ШОУ: Руската православна црква прави свое риалити за изгубени души!

Телевизијата поврзана со Руската православна црква објавила повик за апликации за реалното шоу што треба да се снима во манастир кој се наоѓа на островот среде езеро на средина на патот помеѓу Москва и Санкт Петербург. „Пронајдете се и дознајте за светот на манастирскиот живот“, е слоганот на огласот  во …

Повеќе »

(ФОТО) СОСЕМА ПОИНАКОВ – Се сеќавате ли на „вистинскиот“ Роналдо, славниот бразилски фудбалер? Тешко дека денес би го препознале!

Го сметаат за еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, и сè уште е непоразен во однос на бројот на титулите на ФИФА играч на годината. Некогаш „жарел и палел“ во фудбалски свет и бил миленик на жените,а денес Бразилецот Роналдо изгледа скоро непрепознатлив Пред седум години заслужено се повлекол …

Повеќе »

(ФОТО) БИЗАРНО – ГРАД ВО КОЈ НИКОЈ НЕ УМРЕЛ ВЕЌЕ 69. ГОДИНИ: Тука смртта и мачките се строго забранети!

За да го заштитат остатокот од населението вовеле бизарен закон… Арктичкиот град Лонгјербиен на норвешкиот остров Свалбард презел необични правни чекори за да ја забрани смртта. Имено, од 1950. година е апсолутно противзаконски да се умре во тој град. Дури и ако таму сте живееле цел живот, во случај на …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Ирина Шајк и’ на одмор покажала зошто е супермодел!

Една од најсексипилните мајки на светот се одмора во Шпанија. Ирина Шајк повторно покажала зошто е еден од најбараните супермодели во светот… Убавата Ирина Шајк иодмора на шпанскиот сотров Форментера. Снимена е на јахта каде со ќерката и во потесен круг од семејството и малку пријатели ужива во одморот.

Повеќе »