Tag Archives: принц џорџ

(ФОТО) Кралот Чарлс ја објави првата фотографија со своите наследници по крунисувањето

БРИТАНСКИОТ крал го одбележа крунисувањето објавувајќи нова фотографија со двајцата наследници, престолонаследникот Вилијам и неговиот син, принцот Џорџ. Фотографијата е направена во собата на тронот на Бакингемската палата на денот кога тој беше крунисан. Кралот седи во центарот на еден од троновите од 1902 година направени за идниот крал Џорџ …

Повеќе »

(ФОТО) Принцот Џорџ не успеал да остане сериозен иако имаше важна улога на крунисувањето на неговиот дедо

ДЕВЕТГОДИШНИОТ принц Џорџ имаше важна улога на крунисувањето на неговиот дедо, но сепак не успеал да ја одржи сериозноста во текот на целиот период. Принцот Џорџ пристигна во Вестминстерската опатија со својот дедо, на кого му бил паж, што го прави најмладиот иден крал со официјална улога на церемонијата на …

Повеќе »

Скандал каков Британија не памети: Се огласи училиштето, принцот Џорџ главна тема, Кејт и Вилијам очајни

Скандал каков Британија не памети: Се огласи училиштето, принцот Џорџ главна тема, Кејт и Вилијам очајни Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон биле шокирани по веста дека педофил работел во училиштето во кое оделе нивните деца. Имено, Метју Смит, заменик директорот на институцијата „Томас Батерси“, каде што до неодамна одеа принцот …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон и Меган Маркл на посебен начин и оддадоа почит на кралицата Елизабета: Принцезата и војвотката една до друга на погребот

Кралицата Елизабета Втора ќе биде погребана денеска во Лондон. На погребот се собраа голем број луѓе од целиот свет, а сите погледи беа вперени во кралската поворка. Принцезата од Велс, Кејт Мидлтон, пристигна на погребот заедно со нејзините деца, принцот Џорџ (9) и принцезата Шарлот (7), како и нејзиниот сопруг …

Повеќе »

(ФОТО) Случајот на принцот Џорџ предизвикал дебата: Дали децата треба да се водат на погреби?

ПРИНЦОТ Вилијам и Кејт Мидлтон размислуваат да го одведат својот најстар син, принцот Џорџ, на погребот на кралицата Елизабета, јавуваат странските медиуми. Високите советници на палатата предложиле новите принц и принцеза од Велс да му дозволат на принцот Џорџ да присуствува на погребот бидејќи се вели дека испраќа „силна и …

Повеќе »

(ФОТО) РОДИТЕЛИТЕ СЕ ГОРДИ – ПАЛАВИТЕ ПРИНЦОВИ И ПРИНЦЕЗА ТРГНАА ВО НОВО УЧИЛИШТЕ! Кејт и Вилијам блескаат од среќа: Лекциите ќе траат само 35 МИНУТИ за најмалите!

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам ги однесоа своите три деца Џорџ (9), кој ја покажа својата младешка енергија на платинестиот јубилеј летово, Шарлот (7) и Луис (4) во новото училиште Ламбрук, во кое ќе одат намалите престолонаследници и кое е блиску до нивниот нов дом во Беркшир и нуди одлични …

Повеќе »

(ФОТО) Најбогатото дете на светот во маица вредна 900 денари: Кејт Мидлтон не троши многу

Кејт Мидлтон се одлучила за морнарски стајлинг на принцот Џорџ. Фановите на кралското семејство биле воодушевени кога ја виделе новата фотографија од принцот Џорџ, по повод неговиот осми роденден. А дека Кејт и Вилијам се обидуваат да останат што е можно повеќе во стандардите на „нормалното семејство“, без претерувања и …

Повеќе »

(ФОТО) Пред осум години милиони го чекаа моментот кога ќе се роди ова момче

На денешен ден во 2013. година, милиони луѓе во Велика Британија и ширум светот го чекаа моментот кога британското кралско семејство ќе објави дека е роден иден крал или кралица. View this post on Instagram A post shared by Kate Middleton (@_kate_middleton_royal) Во попладневните часови беше објавено дека Кејт, војвотката …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кејт и Вилијам се загрижени за Џорџ. Оваа година тие прескокнуваат важна традиција?

БРИТАНСКИОТ принц Џорџ, трет по ред за тронот, последните денови се соочува со првите омразени коментари на Интернет, а некои од коментарите на социјалните мрежи на штета на седумгодишното дете се навистина одвратни. View this post on Instagram A post shared by Prince George of Cambridge (@princegeorgeofcambridgeuk) Откако момчето го …

Повеќе »