(ФОТО) РОДИТЕЛИТЕ СЕ ГОРДИ – ПАЛАВИТЕ ПРИНЦОВИ И ПРИНЦЕЗА ТРГНАА ВО НОВО УЧИЛИШТЕ! Кејт и Вилијам блескаат од среќа: Лекциите ќе траат само 35 МИНУТИ за најмалите!

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам ги однесоа своите три деца Џорџ (9), кој ја покажа својата младешка енергија на платинестиот јубилеј летово, Шарлот (7) и Луис (4) во новото училиште Ламбрук, во кое ќе одат намалите престолонаследници и кое е блиску до нивниот нов дом во Беркшир и нуди одлични можности за развој.
За овој важен ден, мама Кејт избра елегантен фустан на туфни, и се добива впечаток дека никогаш не изгледала подобро, но во нејзиниот случај тоа има условно значење бидејќи таа повторно и повторно се надминува себеси. Ниту Вилијам не го криел задоволството, додека малечките во училишни униформи ја воодушевија јавноста.

View this post on Instagram

A post shared by People Magazine (@people)Она што ја прави оваа прилика посебна е тоа што Џорџ, Шарлот и Луис за прв пат ќе одат во исто училиште. Принцот Џорџ и принцезата Шарлот претходно го посетуваа училиштето, кое се наоѓа недалеку од палатата Кенсингтон во Лондон. Во меѓувреме родителите принцот Луис го запишале во градинка. По преселувањето од Лондон се случија промени кои не можеа да го заобиколат образованието на децата. Иако училиштето нуди опции за сместување на учениците, се очекува принцот Џорџ, принцезата Шарлот и принцот Луис да не ја користат оваа опција, пишува „People“.

This image has an empty alt attribute; its file name is kejt-i-vilijam-so-decata-1.jpg
За кралското семејство ова е особено возбудлив момент бидејќи сите три малечки за прв пат ќе одат на училиште заедно, училиште кое претходно се покажало како избор за благородниците, па Џорџ, кој е првиот во редот за наследување на круната, како и принцот Филип и принцот Чарлс.


This image has an empty alt attribute; its file name is vilijam-so-sarlot-731x1024.jpg
Кога станува збор за новото училиште, важно е да се каже дека наставата трае само 35 минути, а на учениците им се доделуваат способности, а не по возраст. Достапни се и часови за снимање филмови, анимација, кулинарски уметности и нова зграда за дизајн и технологија од 7. милиони долари во која се сместени уметничко студио, научни лаборатории и компјутерски центри.

Извор: People


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Презентација на Балканскиот анархистички саем на книгата во СЦ Дуња

Денес од 19:30 часот, во СЦ Дуња ќе биде презентиран Балканскиот анархистички саем на книгата …