Tag Archives: нови навики

Пет несакани ефекти на кофеинот кои (можеби) ќе ве натераат да промените некои од вашите навик

Кафето е еден од омилените пијалоци во текот на денот од кој многумина од вас никогаш не би се откажале. Мислењата често се поделени кога станува збор за кафето. Оние кои помалку го сакаат веројатно често ви кажуваат за лошите страни на овој пијалок, додека ако спаѓате во групата која …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Мислев дека сум во депресија, но едноставно живеев во погрешна земја“: Шпанка го споделила своето искуство откако се преселила во друга земја!

Каде повеќе би сакале да ги воспитувате вашите деца? Ана Гилдерслив, од родната Шпанија, се преселила во Америка со своето семејство, па со своите следбеници на Инстаграм и ТикТок ги споделува разликите во културите, а зборува и за тоа дека родителството е многу различно во овие две земји. Таа во …

Повеќе »

(ФОТО) РОДИТЕЛИТЕ СЕ ГОРДИ – ПАЛАВИТЕ ПРИНЦОВИ И ПРИНЦЕЗА ТРГНАА ВО НОВО УЧИЛИШТЕ! Кејт и Вилијам блескаат од среќа: Лекциите ќе траат само 35 МИНУТИ за најмалите!

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам ги однесоа своите три деца Џорџ (9), кој ја покажа својата младешка енергија на платинестиот јубилеј летово, Шарлот (7) и Луис (4) во новото училиште Ламбрук, во кое ќе одат намалите престолонаследници и кое е блиску до нивниот нов дом во Беркшир и нуди одлични …

Повеќе »

Предлози за нови утрински навики кои сигурно ќе ви ја разубават зимата

Кога е зимско време, утрата знаат да бидат студени и понекогаш е тешко да станете и да го започнете денот. Ова особено важи за периодот по празниците, а особено за оние кои работат од дома. Сепак, не мора секогаш да скокаме од кревет и да брзаме во акција за да …

Повеќе »

ОСЛОБОДЕТЕ СЕ ОД ОВИЕ 15. НАВИКИ ШТО ПОБРЗО: Само така 2022. година ќе ви биде успешна!

Овие навики не попречуваат на патот кон успехот Се наоѓаме на самиот почеток на 2022. година, а за да биде најдобра досега, време е да се ослободиме од сите лоши навики кои ни го блокираат патот до успехот. Започнете денес со некои животни промени кои ќе ве разубават одвнатре и …

Повеќе »