Tag Archives: принцеза шарлот

(ВИДЕО) ПРИНЦЕЗАТА ШАРЛОТА ГО ОСВОИ ЦЕЛИОТ СВЕТ СО ЕДЕН ДЕТАЛ НА ПОГРЕБОТ ​​НА КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА: Сите зборуваат за него и го предвидуваат ОВА!

По збогувањето на кралицата Елизабета Втора, луѓето се уште не престануваат да го коментираат кралското семејство и особено нејзината правнука Шарлот (7). Еден детаљ многумина не пропуштиле – Шарлот пристигнала во Вестминстерската опатија во автомобил со нејзиниот две години постар брат, принцот Џорџ, мајката Кејт Мидлтон и кралицата сопруга Камила, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шарлот се свртела кон Меган по погребот, војвотката воодушила со реакцијата

Вирално стана видеото од преслаткиот момент меѓу Меган Маркл и принцезата Шарлот додека кралското семејство ја напушта Вестминстерската опатија по погребот. Имено, на видеото може да се види дека Шарлот се свртела кон Меган, која пак и подарила топла насмевка. Princess Charlotte "left the church with her family when she …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон и Меган Маркл на посебен начин и оддадоа почит на кралицата Елизабета: Принцезата и војвотката една до друга на погребот

Кралицата Елизабета Втора ќе биде погребана денеска во Лондон. На погребот се собраа голем број луѓе од целиот свет, а сите погледи беа вперени во кралската поворка. Принцезата од Велс, Кејт Мидлтон, пристигна на погребот заедно со нејзините деца, принцот Џорџ (9) и принцезата Шарлот (7), како и нејзиниот сопруг …

Повеќе »

(ФОТО) Најемотивна фотографија на денот: Принцезата Шарлот се расплакала на погребот на кралицата

СЕДУМГОДИШНАТА принцеза Шарлот се расплакала на погребот на нејзината прабаба, кралицата Елизабета Втора. View this post on Instagram A post shared by The Prince and Princess of Wales (@theroyalhouseofwales) Принцезата станала многу емотивна кога се преместувал ковчегот на кралицата. Ја тешела нејзината мајка Кејт Мидлтон. Шарлот присуствуваше на погребот заедно …

Повеќе »

(ФОТО) РОДИТЕЛИТЕ СЕ ГОРДИ – ПАЛАВИТЕ ПРИНЦОВИ И ПРИНЦЕЗА ТРГНАА ВО НОВО УЧИЛИШТЕ! Кејт и Вилијам блескаат од среќа: Лекциите ќе траат само 35 МИНУТИ за најмалите!

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам ги однесоа своите три деца Џорџ (9), кој ја покажа својата младешка енергија на платинестиот јубилеј летово, Шарлот (7) и Луис (4) во новото училиште Ламбрук, во кое ќе одат намалите престолонаследници и кое е блиску до нивниот нов дом во Беркшир и нуди одлични …

Повеќе »

(ФОТО) Меган Маркл ја злоставувала малата принцеза Шарлот?

Илјадници обожаватели на британското кралско семејство во светот деновиве го читаат најинтересното четиво оваа година – книгата „Revenge“ (Одмазда) на британскиот новинар Том Бауер, во која Меган Маркл е опишана преку најлошите можни приказни на поранешните колеги, пријатели и таткото на Томас Маркл.Том Бауер, познат британски новинар, посветил неколку месеци …

Повеќе »

(ФОТО) ПРЕСЛАТКАТА ШАРЛОТА ВИНДЗОР – НАЈСЛАТКИТЕ ИЗДАНИЈА НА МАЛАТА БУНТУВАЧКА ПРИНЦЕЗА: Шарлот убавината и шармот ги наследила од мајка си, а карактерот од чичко Хари!

Средното дете на британската кралска двојка е се’ освен класична принцеза … Средното дете на британскиот престолонаследник и неговата сопруга Кејт плени со шарм и харизма, но и со значителен инает. View this post on Instagram A post shared by George ♡ Charlotte ♡ Louis (@_loveprincegeorge_) Кејт Мидлтон и принцот …

Повеќе »

(ФОТО) Кралското семејство НЕПРЕПОЗНАТЛИВО – без обезбедување седнале во парк на ручек!

Вилијам и Кејт биле слика на семејно блаженство додека вчера уживале на ручек со своите деца. Двојката изгледала опуштено додека седела на дрвена маса во паркот, со принцовите Џорџ и Луис, како и принцезата Шарлот, додека грицкале чипс и плескавици. View this post on Instagram A post shared by KEMBRICISTAN …

Повеќе »

(ФОТО) Принцезата Шарлот го слави 6. роденден, кралското семејство објавило нејзин нов портрет

БРИТАНСКОТО кралско семејство, во саботата навечер, објавило фотографија со насмеаната принцеза Шарлот, пред нејзиниот шести роденден. Шарлот е четврта по ред за британскиот трон и е единствената ќерка на принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт, војвотката од Кембриџ. На фотографијата Шарлот е облечена во син фустан со розов цветен дезен …

Повеќе »