(ВИДЕО+ФОТО) Кејт и Вилијам се загрижени за Џорџ. Оваа година тие прескокнуваат важна традиција?

БРИТАНСКИОТ принц Џорџ, трет по ред за тронот, последните денови се соочува со првите омразени коментари на Интернет, а некои од коментарите на социјалните мрежи на штета на седумгодишното дете се навистина одвратни.


View this post on Instagram

A post shared by Prince George of Cambridge (@princegeorgeofcambridgeuk)


Откако момчето го гледаше финалето на Европското првенство облечено во костум како неговиот татко Вилијам, интернетот беше преплавен со одвратни коментари како оние што некои „сакаат да плачат во вратоврска“ и дека „малиот треба да биде злоупотребуван“.
Како резултат, кралското семејство може привремено да го отстрани Џорџ од очите на јавноста, а се’ погласни се гласините дека оваа година ќе прескокнат важна традиција.


За неговиот осми роденден на 22. јули оваа година, кралското семејство треба да објави нов негов портрет, но се погласни се гласините дека нема да го сторат тоа.

Анџела Левин, експерт за кралското семејство, вели дека Кејт и Вилијам тешко се справуваат со омразените коментари за нивниот син и дека големи се шансите да ја прескокнат традицијата на објавување на неговиот портрет оваа година за да го заштитат од одвратни коментари.

Секоја година, Кејт Мидлтон ги фотографира своите деца за нивните родендени, а фотографиите се објавуваат на официјалната веб-страница на кралското семејство.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ретроспективна изложба на Драган Верговски-Алпи

Денес, во Чифте Амам, со почеток во 20:00 часот, ќе биде отоворена ретроспективната изложба на …