Tag Archives: одмор

(ВИДЕО+ФОТО) ТИЕ ЗНААТ ДА УЖИВААТ – Даглас со семејството избегал во потопли краишта – еве каде ја дочекале Новата година!

Актерката Кетрин Зита Џонс (50) својот одмор со семејството го минува во Африка. Таа ја сподели радоста што имале повторно обединување во семејството со своите следбеници на социјалните мрежи. Покрај нејзиниот сопруг Мајкл Даглас (75), со нив се и нивните деца Дилан Мајкл (19) и Керис Зита (16). Братот и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Двајца исклучителни спортисти си помагаат: Роналдо го учи Ѓоковиќ да скока!

Средбата на спортските “вонземјани” предизвикала големо воодушевување кај нивните обожаватели, но и кај целиот свет. Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ и еден од најдобрите фудбалери на светот, Кристијано Роналдо се дружеле во теретана. Во таа прилика, асот на Јувентус го учел вториот рекет на светот еден трик, а таа снимка …

Повеќе »

(ВИДО+ФОТО) БЕРЕЛЕ ПЕЧУРКИ И СИТНО ОВОШЈЕ: Зошто сибирскиот одмор на Путин во друштво на министерот за одбрана корисниците на социјалните мрежи ги потсетува на познатиот филм за геј каубојците?

Рускиот претседател Владимир Путин решил својот 67 роденден да го прослави во дивината, далеку од бурната цивилизација и државните обврски. Комбинирајќи пријатно со корисно, Путин својата роденденска прослава ја преселил во сибирската тајга, едно од најизолираните места во светот. Путин одморот го минува во прошетки и пешачење, а фотографиите покажуваат …

Повеќе »

(ФОТО) СОСЕМА ПОИНАКОВ – Се сеќавате ли на „вистинскиот“ Роналдо, славниот бразилски фудбалер? Тешко дека денес би го препознале!

Го сметаат за еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, и сè уште е непоразен во однос на бројот на титулите на ФИФА играч на годината. Некогаш „жарел и палел“ во фудбалски свет и бил миленик на жените,а денес Бразилецот Роналдо изгледа скоро непрепознатлив Пред седум години заслужено се повлекол …

Повеќе »

(ФОТО) НИКОГАШ НЕ БИЛА ПОСРЕЌНА – ОДМОР ВО МОНДЕНСКО ЛЕТОВАЛИШТЕ: Камерон Дијаз со сопругот ужива во „пензијата“

Како и многу други познати актери, музичари и спортисти, поранешната холивудска миленичка, Камерон Дијаз, со сопругот Бенџамин Маден одмора на француската ривиера Францускиот брег со години привлекува богати туристи и светски лица со својата понуда и природна убавина,а исклучок ова лето не е ниту славниот пар Камерон Дијаз и Бенџамин …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Ирина Шајк и’ на одмор покажала зошто е супермодел!

Една од најсексипилните мајки на светот се одмора во Шпанија. Ирина Шајк повторно покажала зошто е еден од најбараните супермодели во светот… Убавата Ирина Шајк иодмора на шпанскиот сотров Форментера. Снимена е на јахта каде со ќерката и во потесен круг од семејството и малку пријатели ужива во одморот.

Повеќе »

(ФОТО) Леонардо ДиКаприо на одмор со двојно помладата Камила Морон: Ужива во џакузи и убавата девојка!

Леонардо Ди Каприо (44) и неговата девојка Камил Морон (22) се на годишен одмор во Позитано, Италија и никогаш не се обиделе да ги прикријат своите страсти. Се вели дека еден од најпосакуваните Леонардо Ди Каприо сериозно се „загреал“ за конечно да го смени тој статус. Иако многумина ја осудуваат …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на премиерот Заев максимално го користи летото: После Грција со момчето одмора на Малта

Ќерката на премиерот Зоран Заев, Александра, годинава е матурантка и се чини дека решила максимално да ги искористи летните денови пред есенските обврски… Александра Заева ужива на Малта. Ќерката на македонскиот премиер Зоран Заев со нејзиното момче Иван Проданов после одморот во Грција, уживаат во убавините на Валета. View this …

Повеќе »

(ФОТО) Среде прекрасниот грчки песок Катица Јанева добила „главоболка!“

Иако не е во Македонија, оние кои се на одмор во Грција, посебно на истото место каде што е и Главната обвинителка од СЈО, го следат секој нејзин чекор… Нова фотографија од одморот на Катица Јанева денеска сподели портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски. „Откако излезе снимката за ‘Рекет’, почитуваната Катица …

Повеќе »