Tag Archives: принц Вилијам

(ВИДЕО) Англичаните „полуделе“ поради она што малечкиот принц Џорџ го правел после првиот гол на Вембли

Седумгодишниот принц Џорџ синоќа беше една од главните sвезди на натпреварот помеѓу Англија и Италија. Медиумите се преплавени со фотографија од тажниот мал принц по поразот на Англичаните по изведувањето на пеналите, но Интернетот зуи за друга сцена од натпреварот. Откако Англија погоди во втората минута од натпреварот, кралското семејство …

Повеќе »

(ФОТО) ОТФРЛЕН ОД СЕМЕЈСТВОТО – ПРИНОТ ХАРИ ВО ПРОЦЕП: Ниту неговиот татко ниту неговиот брат НЕ МУ ВЕРУВААТ доволно да разговараат со него приватно (во 4. очи), многу се ЛУТИ!

Многумина го спомнаа можното помирување на принцовите Хари и Вилијам по повод одбележувањето на 60-от роденден на нивната покојна мајка. View this post on Instagram A post shared by ModernRoyalEra (@modernroyalera) Сепак, сега целата надеж падна во вода. Имено, по откривањето на статуата на принцезата Дајана во палатата Кенсингтон, браќата …

Повеќе »

(ФОТО) Читач од усни открил за што разговарале Хари и Вилијам на откривањето на споменикот на Дајана

Британската, но и светската јавност, внимателно ја следела средбата на принцовите Вилијам и Хари за време на откривањето на споменикот на нивната мајка принцезата Дајана. Ова беше втор состанок на браќата по бомбастичното интервју што Хари и неговата сопруга Меган Маркл и го дадоа на Опра и во кое упатија …

Повеќе »

(ФОТО) Вилијам и Хари заедно на споменикот на нивната мајка – лејди Ди!

И покрај бројните шпекулаци браќата, принцовите Вилијам и Хари биле заедно на откривањето на споменикот на нивната мајка која денес би наполнила 60. години. Принцот Вилијам вчера ги однел децата да го видам споменикот посветен на нивната баба. Принцот Хари на својот профил на Инстаграм објавил фотографија на местото каде …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Принцот Џорџ во одело и со вратоврска ги украл погледите на натпреварот помеѓу Англија и Германија

ВНИМАНИЕ на натпреварот помеѓу Англија и Германија го привлече принцот Џорџ, кој уживал во фудбалот од трибините во друштво на неговата мајка Кејт Мидлтон и таткото принцот Вилијам. Симпатичниот Џорџ беше облечен во костум со вратоврска, исто како и неговиот татко, и за време на играта не можеше да ја …

Повеќе »

(ФОТО) КРАЛСКИ ИГРИ: Принцот Хари пристигнал, а Кејт Мидлтон е ТРГНАТА од СПИСОКОТ на гости!

Сите се шокирани зошто Кејт Мидлтон е тргната од списокот на гости кои ќе присуствуваат на отворањето на споменикот на принцезата Дајана. Сите знаеле дека Меган Маркл не е поканета и дека нема да присуствува на откривањето на споменикот Лејди Ди, но сега ниту Кејт Мидлтон не е меѓу гостите! …

Повеќе »

Вилијам „полудел“ поради Меган? „Таа ѓаволска жена беше немилосрдна кон мојот персонал!“

ПРИНЦОТ Хари слета во Лондон во средата за да присуствува на откривањето на статуата во чест на неговата покојна мајка Дајана по повод нејзиниот 60-ти роденден. Тој ќе се сретне со своето семејство за прв пат по погребот на принцот Филип. Тоа беше последен пат кога разговараше со неговиот брат, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НОВИ БРАНУВАЊА ВО КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО ПРЕД ПРИКАЖУВАЊЕ НА ДОКУМЕНТАРЕЦОТ ЗА ЛЕЈДИ ДАЈАНА: Во потресна исповед на близок пријател откриени детали од нејзиниот последниот разговор

Последниот повик на принцезата Дајана пред нејзината трагична смрт го открил еден нејзин близок пријател. Во претстојниот документарец, кој ќе биде објавен на 24. јуни, новинарот Ричард Каи открил која е последната личност повикана од покојната принцеза од Велс. Во емотивна исповед, г-дин Каи се присетил како полицијата му ја …

Повеќе »

(ФОТО) ПРИНЦОТ СЕ ВАКЦИНИРАЛ: Вилијам испратил порака до медицинските работници

ПРИНЦОТ Вилијам објави дека во вторникот се вакцинирал против вирусот корона. Тој им се заблагодарил на сите медицински работници кои учествуваат во процесот на вакцинирање. On Tuesday I received my first dose of the COVID-19 vaccine. To all those working on the vaccine rollout – thank you for everything you’ve …

Повеќе »