Tag Archives: последици

(ФОТО) Шерон Стоун за мозочниот удар кој за малку ќе ја убиел: „Многу луѓе мислеа дека ќе умрам!“

Шерон Стоун се присетила на мозочниот удар што го доживеала во 2001 година. Актерката (66) открила дека траумата од нејзината повреда целосно го променила начинот на кој функционира нејзиниот мозок и начинот на кој размислува. – Срцето ми застана и потоа ме вратија. И додека тоа се случуваше, сè се …

Повеќе »

(ФОТО) ЈА ДРЖEЛA НЕГОВАТА ГЛАВА ВО СВОЈОТ СКУТ ДОДЕКА ТОЈ УМИРАЛ: Светот во кој живееше Џеки беше свет на моќ, а нејзиниот личен живот беше обележан со трагедија

Џеки Кенеди (1929 – 1994) беше стилска икона, најелегантната прва дама на Америка досега, сожалувана, издигнувана на пиедестал, а потоа фрлена во кал. Таа била во автомобилот со нејзиниот сопруг, американскиот претседател Џон Кенеди, кога бил убиен во Далас во 1963 година. Таа му ја држела главата во скут додека …

Повеќе »

(ФОТО) „ЈА УДИРАВ АЈКУЛАТА СО БОКСОВИ“: Лузни како сведоци на борбата за живот

КАЛЕБ Адамас (46) е еден од преживеаните кој имал блиска средба со ајкула. Тој пливал во Дел Мар, Калифорнија со група од 18 пливачи, кога почувствувал „тежок удар по телото“. – Знаев дека ме удри ајкула. Знаев дека морам да и се спротивставам ако сакам да преживеам. Ја удирав каде …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЛЕДОТ ПУКА, ЗЕМЈАТА СЕ ТРЕСЕ, СЕ СЛУША СТРАШЕН ЗВУК: Погледнете го застрашувачкото видео од Сребреното езеро за време на земјотресот во Романија

Силниот земјотрес што денеска околу 14 часот ја погоди Романија бил почувствуван и низ цела Србија. Силен земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала ја погоди областа околу градот Таргу Жиу, а веднаш потоа следувале уште три придружни земјотреси со помал интензитет. Земјотресот го почувствувале и граѓани на …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОСЛЕДИЦИТЕ ОД ВОЈНАТА – Украинка покажала како сега изгледаат нејзините омилени места, и се „заблагодарила“ на Русија

Украинката Ана Малигон неодамна на TikTok сподели како сега изгледаат нејзините омилени места во нејзиниот роден град во Украина. Ана Малигон е Украинка, која неодамна сподели содржини на својот профил на TikTok, поврзани со нејзината земја и актуелната ситуација и иронично и се заблагодари на Русија, која не се откажува …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) УЖАСОТ ШТО СЕ СЛУЧУВА КОГА ЌЕ СЕ РАЗМНОЖАТ БЛИСКИ РОДНИНИ: Овој филм со години е најгледан во Америка, а причината е чист ХОРОР

Семејството Витакер живее во Западна Вирџинија каде со децении инцестот се сметал за нормален. А ова видео ги покажува последиците од тоа Веќе пишувавме за најизопаченото семејство во историјата, Борџиите, но ваква приказна досега не сте слушнале: Било тоа во 2020. година кога Марк Лаит објавил документарно видео за семејството …

Повеќе »

Реченици кои никогаш не треба да ги кажувате кога раскинувате со некого: Експертите предупредуваат дека оставаат долгорочни последици

Кога раскинуваме со другата страна, треба да внимаваме на зборовите што ги бираме Раскинувањето никогаш не е лесно, но има некои поубави начини да оставите некого. Јазични експерти објасниле за Daily Mail кои реченици никогаш не треба да ги кажуваме кога раскинуваме и понудиле алтернативи што можете да ги користите. …

Повеќе »

Ивана Трамп починала од повреди на торзото предизвикани од пад по скали

Ивана Трамп, бизнисменката и прва сопруга на поранешниот претседател Доналд Трамп, починала од повреди здобиени при пад по скали, потврдила канцеларијата на медицинскиот истражител во Њујорк. Иако вчера веќе се шпекулираше дека тоа е причината за смртта на Трамп, сега е и официјално потврдено. Како официјална причина за смртта на …

Повеќе »

Актерот Бо Хопкинс починал по срцев удар

Американскиот филмски режисер, продуцент, сценарист и актер Бо Хопкинс, познат по улогите во драмата наградена со Оскар „Полноќен експрес“ и „Американски графити“ на Џорџ Лукас, починал на осумдесетгодишна возраст. Неговата сопруга Ксиан потврдила дека Хопкинс починал во саботата наутро во болница во Ван Ница, Калифорнија, како последица на срцев удар …

Повеќе »